Zakończenie rokuSzkoła 1GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2

Aktualności

Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych Zapraszamy do ZSP w Malachinie !!!

Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych Zapraszamy do ZSP w Malachinie !!!

DRODZY UCZNIOWIE  KLAS TRZECICH GIMNAZJUM!!!

Do 20 czerwca trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - zobacz regulamin REKRUTACJI (TUTAJ).
Proponujemy Wam  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie – szkołę z ponad 50-letnią tradycją nauczania zawodowego. Szkołę, której mury opuściło już kilka tysięcy absolwentów prowadzących dziś własne firmy, zakłady rzemieślnicze i produkcyjne, sklepy i hurtownie. Szkołę, której absolwenci potrafili odnosić sukcesy na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. Szkołę, którą kończyli wasi rodzice, a nawet dziadkowie!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie proponuje naukę zawodu w:
- Technikum im. Augustyna Szpręgi  - dwa kierunki kształcenia zawodowego:  technik ekonomista i technik informatyk
- Branżowej Szkole I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie (zastępującej od 1 września 2017 roku Zasadniczą Szkołę Zawodową) - wiele kierunków kształcenia zawodowego np. stolarz, ślusarz, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer, rolnik, piekarz, cukiernik, murarz-tynkarz itp

UWAGA: uczniowie szkoły branżowej odbywają praktyczną naukę zawodu w okolicznych zakładach pracy, z którymi na początku września podpisują umowy o pracę, stając się pracownikami młodocianymi, za których pracodawca odprowadza składki do ZUS i którym na koniec miesiąca wypłaca wynagrodzenie. Tym samym okres nauki w szkole branżowej zalicza się do stażu pracy tak ważnego przy ustalaniu warunków przyszłej emerytury. Warto pomyśleć o tym już teraz!
Już teraz  również zapraszam Was  2 czerwca 2017 r. na „Dzień Otwarty Szkoły” połączony z obchodami Dnia Dziecka, festynem sołeckim i 35-tą akcją krwiodawstwa oraz wieloma innymi atrakcjami!

Zachęcam do spojrzenia na nasza szkołę z lotu ptaka:
http://www.youtube.com/watch?v=JiBYJuiqeD8&feature=youtu.be

oraz do wirtualnego zwiedzania naszej szkoły:
http://www.malachin.edu.pl/wirtualny/Malachin.html

a także do odwiedzenia naszej strony internetowej:
http://www.malachin.edu.pl

Szczegóły rekrutacji  już niedługo. Serdecznie Was pozdrawiam w imieniu całej społeczności

ZSP w Malachinie
Elwira Bieszke-Binnebesel - dyrektor szkoły.