Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 1GratulacjemrowiecZakończenie roku

Aktualności

82 dzieci w drugiej akcji aktywnych weekendów w ZSP w Malachinie

W sobotę 10 maja 2014r. 8 wolontariuszy z ZSP w Malachinie: Daria Knitter, Kinga Pestka, Paulina Duraj, Martyna Kołatka i Mateusz Kłos, Julia Argasińska, Łukasz Gliniecki i Natalia Łobocka zrealizowali drugą z 4 planowanych  akcji pn. „Aktywne weekendy”.  Tym razem w akcji brało udział aż dla 82 dzieci z dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, filia w Malachinie ( pod opieką p. Marii Adamczyk) oraz ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu ( pod opieką p. Elżbiety Baszanowskiej, Magdalena Reding-Czepowskiej i Marta Węsierskiej)

W pierwszej części spotkania,  na Sali sportowej ZSP w Malachinie , dzieci uczestniczyły w zorganizowanych przez nauczycieli p. Janusza Sękowskiego, p. Tomasza Rolbieckiego i p. Magdalenę Mrózek,  zabawach ruchowych i konkursach. Następnie, po małym poczęstunku, dzieci z pomalowanymi buźkami , pod opieką wolontariuszy spędziły czas rozwiązując rebusy, zagadki, krzyżówki , a na koniec wspólnie bawiły się na boisku szkolnym.

Wolontariusze, poza  środkami finansowymi za zajęcie III miejsca w IX edycji  konkursu dla młodych liderów im. Andrzeja Walentynowicza organizowanym przez Klub Rotarakt Trójmiasto , pozyskali także dodatkowe fundusze od sponsorów. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie naszej akcji – p. Romanowi Sijce oraz sołtys Malachina p.Krystynie Fierek.

Dzieci tak jak podczas pierwszej akcji były zadowolone i uśmiechnięta, chętne do dalszej zabawy, wolontariusze i wspierające ich panie Iwona Chmielewska, Edyta Wulczyńska , Beata Łobocka, dumni i zadowoleni z wykonanego zadania.

Dzieci bardzo żałowały, że wspólnie spędzony czas tak szybko minął, ale przed nimi jeszcze dwa atrakcyjne weekendy: wyjazd do Woziwody, lekcja ekologiczna, zajęcia ruchowe na ścieżce zdrowia, girl,  oraz rejs statkiem TUR po jeziorze Charzykowy.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie