mrowiecSzkoła 2Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Planetarium w ZSP w Malachinie

20 marca 2014r w sali sportowej w ZSP w Malachinie od godziny 8 do 14 odbywały się dla ponad 130 Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi oraz uczniów klas pierwszych szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czersku filia w Malachinie, nietypowe, zgodne z nową podstawą programową ,ciekawe lekcje z zakresu geografii, fizyki, astronomii i wiedzy o środowisku.

W mobilnym planetarium uczniowie technikum i szkoły zawodowej mieli możliwość obserwowania symulacji konstelacji gwiazd, planet układu słonecznego, zależności między wiekiem gwiazd, ich odległością od ziemi a jasnością, poznania rysu historycznego rozwoju astronomii i wieku wszechświata wg teorii wielkiego wybuchu, ponadto dowiedzieli się ciekawostek o metodach obserwacji nieba za pomocą refraktorów ( lunet klasycznych) i reflektorów ( teleskopów zwierciadlanych). Wszyscy ocenili te lekcje jako wyjątkowo interesujące.