Zakończenie rokuSzkoła 1Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 2Gratulacje

Aktualności

KRWIODAWSTWO

KRWIODAWSTWO

imagePonad 18 litrów krwi dla Patrycji Sowa w szkolnej akcji krwiodawstwa w ZSP w Malachinie

21 marca 2016 r. w pierwszy dzień wiosny zamiast wagarów odbyła się  trzecia w tym roku szkolnym, a od 2008 roku już 31-sza akcja krwiodawstwa.

Chęć oddania krwi, tym razem z myślą o konkretnej osobie - Patrycji Sowa absolwentce naszej szkoły, chorej na nowotwór kości, podopiecznej hospicjum w Chojnicach, zgłosiło 47 osób. 41 osobom, w tym 8 przystępującym do akcji  po raz pierwszy,  udało się tę krew oddać -€“ w sumie 18,010 litra krwi!
I tym razem, tak jak w poprzednich akcjach,  mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony darczyńców: p. Daniela Ossowskiego z Zakładów Mięsnych Skiba Czersk, p. Romana Sijki z Hotelu Roal, p. Wiesława Wysokiego ze sklepu spożywczego przy ul. Podleśnej w Czersku oraz naszych nauczycieli.  Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy 3 Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już  525,04 litra  krwi!
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzisiejszym krwiodawcom, darczyńcom, wolontariuszom z klasy 3TEI - Julii Czapiewskiej, Katarzynie Grzywacz, Marcie Przytarskiej, Emilii Bulman i Annie Koseckiej. Szczególne słowa podziękowania jak zwykle kierujemy do głównej koordynatorki szkolnych akcji krwiodawstwa p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej i dzielnie jej pomagającego  p. Piotra Kosobuckiego.

wc