Zakończenie rokuSzkoła 2mrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Aktualności

Wiosennisko 2016

Wiosennisko 2016

imageW pierwszy dzień wiosny w sali sportowej ZSP w Malachinie odbyła się już po raz piąty impreza z cyklu „WIOSENNISKO”, przygotowana przez uczniów klasy 1TEI oraz ich wychowawczynię p. Renatę Jaworską

„Wiosennisko” miało na celu zachęcenie uczniów i nauczycieli do wspólnej zorganizowanej zabawy dla uczczenia pierwszego dnia wiosny. Przed rozpoczęciem zabawy  dyrektor szkoły zaapelowała do uczniów o oddawanie krwi na rzecz absolwentki szkoły Patrycji Sowa, chorej na raka kości, a przebywającej  obecnie w hospicjum w Chojnicach. Ponadto  w związku z  wypadkiem samochodowym z udziałem naszych uczniów, przypomniała o obowiązujących zapisach w statucie szkoły i zarządzeniach Dyrektora Szkoły, zakazujących opuszczanie samochodami terenu szkoły podczas zajęć i przerw.

 

"WIOSENNISKO" poprowadziły uczennice: Marta Korda i Paulina Leper. W pierwszej kolejności odbyła się rewia mody wiosennej - na szczególne wyróżnienie zasłużyły "wiosenki" z klasy 2D i 2B, następnie klasy zaprezentowały wykonane przez siebie "Marzanny". Wszystkie były bardzo atrakcyjne, a szczególnie jedna: "Atrakcyjny Kazimierz". Konkurencja polegająca na rozpoznawaniu nauczycieli na podstawie zdjęć z dzieciństwa okazała się bardzo trudna ( niestety czas robi swoje!)  Następnie odbyły się  konkurencje sportowe (przeciąganie liny, hula hop) przeplatane konkursami na temat znajomości muzyki z filmów polskich, kalamburami, oraz konkursem wiedzy na temat szkoły.  Miłym akcentem WIOSENNISKA były życzenia i 100 lat odśpiewane przez całą szkołę pani. Beacie Łobockiej z okazji jej urodzin.

Oprawa muzyczna, logistyczna, organizacyjna oraz scenografia  ‘Wiosenniska 2016 ” to zasługa uczniów klasy 1TEI: Pauliny Leper, Marty Korda, Marieli Babinskiej, Aleksandry Szymankowskiej, Marty Jasnoch, Magdy Jeżewskiej, Karoliny Czapiewskiej, Dominiki Piekarskiej,  Patrycji Zieman, Juli Pryba, Korneli Dawidowskiej, Szymona Żuchowskiego, Damiana Gruzlińskiego, Nikodema Lipskiego, Marcina Reszczyńskiego, Jakuba Weltrowskiego i ich wychowawczyni p. Renaty Jaworskiej.

Za zajęcie pierwszych miejsc klasy: 4TEI, 2D i 1C  będą mogły skorzystać z nagród, takich jak w poprzednich latach,  tj. z jednego dnia bez pytania i sprawdzianów.

W naszej galerii zdjęcia z imprezy wykonane przez p. Patrycję Linda

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie