Szkoła 1mrowiecZakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2

Aktualności

"AKCJA DLA PATI"

Akcja charytatywna dla Pati odbyła się 13.02.2016r.

W sobotę 13 lutego – na hali sportowej w Czersku odbyła się niezwykła akcja – „AKCJA DLA PATI”. Zainicjowali ją przyjaciele Patrycji Sowy – 19-latki z Czerska, która walczy z chorobą nowotworową. W ten sposób młodzi ludzie próbują zebrać środki na leczenie przyjaciółki. W akcję włączyło się wiele środowisk, w tym m.in. uczniowie i absolwenci ZSP w Malachinie (w którym uczyła się Pati), zespół Paradise, hokeiści z „Orłów Czersk” czy szermierze. Udało się zgromadzić także wiele fantów do licytacji. Ale równie ważne jest ogromne wsparcie i moc bezinteresownej życzliwości, która wielką falą płynie zewsząd do Pati.

Przyjaciele Patrycji apelują o pomoc, w którą całym sercem wierzą (zobacz wydarzenie na fb – TUTAJ):

„Patrycja zmaga się z guzem nowotworowym na kręgosłupie, który uciska jej rdzeń kręgowy powodując niedowład i utratę czucia w nogach a także osłabienie kończyn górnych. Przeszła łącznie 3 operacje. Po pierwszej operacji wycięcia guza z dnia na dzień nabierała sił i w końcu stanęła o własnych nogach! Niestety po niespełna miesiącu guz pojawił się ponownie w tym samym miejscu powodując niedowład. Kolejna operacja zakończyła się niepowodzeniem-lekarzom nie udało się usunąć guza, który bardzo krwawił i w takim stadium stwarzał zagrożenie dla życia Patrycji. Obecnie Patrycja przebywa na oddziale onkologii Gdańskiej Akademii Medycznej gdzie poddana jest radioterapii. Przed nią jeszcze długa droga, ale wszyscy wierzymy i wiemy (!), że odniesie SUKCES- wygra z chorobą i będzie biegać :)

Aby ułatwić walkę z chorobą Patrycja potrzebuje odpowiedniego sprzętu medycznego, leków i intensywnej rehabilitacji. Liczy się każda złotówka!”