GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1mrowiecZakończenie roku

Aktualności

Powtórzyliśmy historyczny sukces z ubiegłego roku! Po raz drugi z rzędu wygrywamy półfinał wojewódzki licealiady w piłce ręcznej chłopców!!!

Dokładnie rok temu bo również w dniu 4 grudnia odnieśliśmy historyczny sukces wygrywając po raz pierwszy w historii szkoły półfinał wojewódzki szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej mężczyzn. Dziś nasza drużyna pod wodzą pana Marcina Czapiewskiego w rocznicę tamtego sukcesu sprawiła sobie najpiękniejszy z możliwych prezent wygrywając po raz drugi z rzędu tą fazę rozgrywek. Zawody jak zwykle były rozgrywane na hali sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku. Po wygraniu finału powiatowego to my byliśmy gospodarzami tych rozgrywek. Przyszło nam w dniu dzisiejszym zmierzyć się z drużynami: mistrz powiatu starogardzkiego drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie ze Starogardu Gdańskiego i mistrz powiatu kościerskiego tych rozgrywek drużyną Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 z Kościerzyny.

Pierwszy mecz turnieju rozegrała nasza drużyna z drużyną PZS Nr 1 z Kościerzyny. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszej drużyny czyli ZSP Malachin 16 : 12 i ustawił nas w dobrej sytuacji przed kolejną fazą turnieju, tym bardziej, że mieliśmy sporą przerwę przed drugim meczem bo w nim zmierzyły się drużyny ze Starogardu i Kościerzyny. Piłkarze ręczni z Kościerzyny nie dali szans zawodnikom ze Starogardu Gdańskiego i wygrali wysoko 24 : 12. W trzecim ostatnim meczu turnieju nasza drużyna po nieco nerwowym początku złapała właściwy rytm i zgodnie z oczekiwaniami licznie zgromadzonych kibiców z naszej szkoły pokonała zespół ze Starogardu Gdańskiego 21 : 11 pieczętując tym samym niepodważalne zwycięstwo w tych zawodach.