Zakończenie rokuSzkoła 2mrowiecTargi edukacyjne 2016_2Gratulacje

Aktualności

Tym razem „tylko” 11 litrów krwi!

W czwartek 10 października 2013 r. do naszej szkoły już po raz 22, ale w tym roku szkolnym po raz pierwszy, przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Słupska. Pobór krwi odbywał się tym razem w pomieszczeniach naszej sali gimnastyczej, bez udziału mobilnego punktu poboru krwi tzw. „krwiobusu”.

12_585_04

Pragnąc wzmocnić fizycznie honorowych krwiodawców uczniowie klas 4TEI, 2E i 1E przygotowali pożywne kanapki z produktów przekazanych nieodpłatnie przez czerskich handlowców i przedsiębiorców: państwa Lucynę i Mirosława Mausolf ze sklepu „ABC”, pana Romana Sijkę z Hotelu „Roal” i pana Sławomira Ossowskiego z firmy „SKIBA”.    
Chęć oddania krwi zgłosiło 31 osób, z czego po badaniach lekarskich tylko 24 udało się tę krew oddać - dokładnie 10,8 litra krwi.
Przypomnijmy, w szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008 roku, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już ponad  360 litrów krwi!
Koordynatorem akcji krwiodawstwa w tym roku szkolnym, pod nieobecność  pani Kamili Cierzan-Czapiewskiej, jest pan Piotr Kosobucki. 
Sponsorom dziękujemy za wsparcie akcji, a wszystkim którzy oddali swoją krew, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy 9 stycznia oraz  10 kwietnia 2014 roku, do udziału w kolejnych akcjach „Krwiodawstwo w ZSP w Malachinie”.

Tekst: Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia wykonane przez Patrycję Linda