GratulacjeSzkoła 1Szkoła 2Targi edukacyjne 2016_2mrowiec

Aktualności

Kolejne pozdrowienia z Ludwigslust

We wtorek czyli trzecim dniu naszej wyprawy do Niemiec rozpoczęły się praktyki zawodowe. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy . Dwójka stolarzy udała się do Techentin czyli do warsztatów BBS gdzie tradycyjnie praktykę odbywali stolarze z poprzednich wymian.   Druga dwójka do nowego prywatnego zakładu stolarskiego w Jessenitz pana Volkera Schweidta, a dziewczęta do ośrodka BBS w Hagenow, który ma swoją stołówkę. Po zakończeniu praktyk o godzinie 14.00 wszyscy w towarzystwie dziewcząt  z ośrodka BBS w Hagenow, udaliśmy się na wspólny bowling do miejscowego ośrodka rekreacyjnego.

image

Integracja z młodzieżą niemiecką trwała aż do 18.00 i zakończyła wspólną kolacją przygotowaną przez nasze dziewczęta podczas praktyki.

image

W środę znowu praktyka w trzech grupach. Chłopacy zamienili się miejscami praktyk, a dziewczęta udały się do Schaummanufaktury w miejscowości Grabow, w której od ponad pięćdziesięciu lat wytwarza się murzynki Grabower Kuchsien. Ale nie produkowały tym razem murzynków tylko przygotowały wspaniały obiad, który został podany na oficjalnym spotkaniu naszej grupy z panem starostą powiatu Ludwigslust - Parchim Wolfgangiem Schmelingiem. Przed tym spotkaniem cała grupa zwiedziła Grabow, muzeum w Grabow i została przyjęta w ratuszu przez zaprzyjaźnionego już wcześniej z nasza szkołą burmistrza Grabow Stefana Sternberga  oraz świetnie się bawiła w Schaummanufakturze ręcznie wytwarzając murzynki.

image