Szkoła 1Targi edukacyjne 2016_2GratulacjeSzkoła 2Zakończenie roku

Aktualności

ZSP Malachin po raz piaty w Ludwigslust

W niedzielę 15 września już po raz piąty w historii szkoły wyjechała do niemieckiego Ludwigslust grupa  uczniów naszej szkoły na wymianę  praktyk uczniowskich realizowaną dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji PMWM czyli Polsko - Niemieckiej Współpraca Młodzieży. Tym razem pod opieką pani Iwony Nakielskiej oraz  panów Piotra Kosobuckiego  i Waldemara Czapiewskiego  pojechało czterech stolarzy: Łukasz Kurpet, Adrian Bulman, Szymon Durajewski i Mariusz Grubich oraz dwie kucharki: Patrycja Sowa i Klaudia Karasiewicz a także jedna cukierniczka  Elżbieta Puchała. Po trwającej prawie dziewięć  godzin podróży samochodami po polskich drogach i niemieckich zakorkowanych autostradach grupa o godzinie osiemnastej zameldowała się na miejscu w samym centrum uroczego Ludwigslust przy budynku CBF czyli ich miejscowego centrum kultury młodzieży, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Po kolacji udaliśmy się na pierwszy spacer po tym niezwykłym miasteczku z pięknym pałacem księcia meklemburskiego Christiana Ludwiga, cudownym wielohektarowym parkiem pałacowym i niezliczoną ilością urokliwych XVIII - wiecznych  kamieniczek tworzących jedyny w swoim rodzaju klimat tej miejscowości.

image

W poniedziałek rano zjedliśmy śniadanie w głównym budynku BBS-u w towarzystwie samego szefa BBS Start GmbH dr Manfreda Mullnera, który jak zwykle serdecznie nas powitał i szczegółowo przedstawił plan naszego pobytu tutaj. Zapowiada sie niezwykle ciekawie bo będziemy w kilku nowych miejscach i będziemy współpracować z nowymi partnerami zaproszonymi przez BBS do projektu.

image

Poniedziałek jednak został poświęcony wyłącznie poznawaniu niezwykłych atrakcji tego regionu i integracji grupy. Pojechaliśmy do Schwerina by zwiedzić perełkę architektury renesansowej czyli zamek książąt meklenburskich w Schwerinie.

image

Odwiedziliśmy również schwerińskie ZOO, które jest jednym z największych w całych Niemczech.

image

Przesyłamy pozdrowienia dla Pani Dyrektor i wszystkich uczniów. Jutro dalszy ciąg relacji z naszego pobytu. Odwiedźcie naszą stronę koniecznie !