Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 1GratulacjeSzkoła 2mrowiec

KONCERTOWE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W ZSP W MALACHINIE

image2  września  428 uczniów, w tym 147 klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie rozpoczęło rok szkolny 2013-2014.

Edukację w klasach pierwszych podjęło : 15 techników informatyków, 18 techników ekonomistów, 28 sprzedawców, 26 mechaników pojazdów samochodowych, 14 kucharzy, 10 stolarzy, 6 ślusarzy, 7 fryzjerów, 5 obuwników 2 elektryków, 6 murarzy-tynkarzy, 2 piekarzy, 3 wędliniarzy, 2 cukierników, 1 rolnik,  1 tapicer, 2 monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uroczystość inauguracji roku szkolnego swoją obecnością zaszczycił oraz podniósł na duchu , szczególnie uczniów klas pierwszych, nowy proboszcz czerskiej parafii p.w. św. Marii Magdaleny ks. dr Zbigniew Straszewski ,  a uświetnił  wirtuozerską grą na akordeonie p. Paweł Nowak ( akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer i popularyzator akordeonu, członek kilku zespołów, organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie., posiadacz kolekcji prawie 300 akordeonów, zwycięzca - między innymi dzięki głosom internatów z ZSP w Malachinie-  plebiscytu na osobowość roku 2012 powiatu kartuskiego, zdobywca 16 nagród i wyróżnień na  krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach akordeonowych, inicjator bicia rekordów w jednoczesnej grze na akordeonach na Dzień Jedności Kaszubów )

Podczas uroczystości dyrektor ZSP w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel pogratulowała uzyskania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego p. Piotrowi Borowcowi, ks. Wiesławowi Szuca, a na nauczyciela kontraktowego p. Joannie Jasińskiej, a także  wręczyła przekazane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty  Akty nadania stopnia  awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego p. Kazimierzowi Bieszke, p. Joannie Czartowskiej, p. Zbigniewowi Mania i p. Dariuszowi Ossowskiemu.

Życzyła wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom - pasji i radości w działaniach szkolnych i pozaszkolnych, a ponadto dużo wzajemnej empatii  i  dobrego pod każdym względem roku szkolnego 2013/2014.

Mamy również informację dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali o dalszej edukacji:
W Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie są jeszcze wolne miejsca!!! Serdecznie zapraszamy!!!

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie

W naszej galerii zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda