Szkoła 2GratulacjeZakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Aktualności

Dzień Otwarty w ZSP w Malachinie

W piątek 17 maja 2013 r. do naszej szkoły na „DZIEŃ OTWARTY”  przybyli licznie uczniowie trzecich klas gimnazjalnych z Czerska ( pod opieką p. Iwony Wiśniewskiej i Felicji Chlebosz), oraz z Karsina, Łęga, Szlachty i Osiecznej.

Już po raz drugi „Dzień Otwarty Szkoły” został przeprowadzony w nowej formule, w której szkoła prezentuje gimnazjalistom swoją ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, a pracodawcy z terenu Czerska i okolic, zainteresowani kształceniem uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu prezentują swoją działalność i ofertę dla przyszłych pracowników młodocianych ich zakładów. W tym roku swoje stanowiska promocyjne na sali gimnastycznej gdzie przebiegała główna część „Dnia Otwartego” pięknie przygotowały takie firmy jak : Hotel Roal pana Romana Sijki, kształcący uczniów w zawodach kucharz i sprzedawca, Wytwórnia Wędlin pana Zbigniewa Zabrockiego z miejscowości Górki, kształcąca uczniów w zawodzie wędliniarz, Sklep Spożywczo-Przemysłowy p. Elżbiety i Wiesława Wysockich z ul. Podleśnej w Czersku, kształcący uczniów w zawodzie sprzedawca, SAGO – wózki widłowe z  Malachina, kształcący uczniów w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i ślusarz, Czerska Fabryki Mebli sp. z o.o. kształcąca uczniów w zawodach stolarz i elektryk, PHU SPECJAL A.G. Żalikowscy reprezentowana przez p. Sebastiana Żalikowskiego, kształcąca uczniów w zawodach mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz i sprzedawca oraz Stolarstwo Meblowo-Budowlane p. Piotra Czapiewskiego z ul. Tucholskiej w Czersku, kształcąca uczniów w zawodzie stolarz.

Uczniowie gimnazjów mieli możliwość poznania działalności i oferty edukacyjnej szkoły, którą przedstawili Marcin Szulc - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i Adela Pałubicka z kl. 3TEI. Zasady rekrutacji w systemie elektronicznym szczegółowo przedstawił  p. wicedyrektor Waldemar Czapiewski. Gimnazjaliści rozmawiali z pracodawcami i uczniami zakładów obecnych  na imprezie, degustowalii wyroby wędliniarskiie i piekarnicze oraz brali udział w pokazach fryzjerskich uczennic zakładów fryzjerskich p. Joanny Rolbieckiej,  p. Marty Jankowskiej,  p. Patrycji Lemańczyk,  p. Mariety Pruszak. Zwiedzili oczywiście szkołę pod opieką swoich koleżanek i kolegów - aktualnych uczniów ZSP w Malachinie.
image
Dzień Otwarty Szkoły w tym roku zorganizowano w ramach realizacji projektu systemowego  „Pomorskie-dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie, a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Społecznego,  budżetu państwa oraz środków własnych jednostek samorządu terytorialnego województwa pomorskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.  W trzyletnim projekcie bierze udział 360 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej naszego ZSP. Projekt przewiduje: doposażenie sal lekcyjnych w różnorodne pomoce dydaktyczne jak np.drukarki wielkoformatowe, kasy fiskalne, poglądowe schematy działania urządzeń, oprogramowanie komputerowe itp. Uczestnicy projektu biorą udział w wycieczkach do wytypowanych wzorcowych zakładów pracy z woj. pomorskiego, w targach pracy, targach edukacyjnych oraz mają dodatkowe zajęcia z j. obcego zawodowego i doradztwa zawodowego.Ponadto 20% uczestników projektu w ramach nagrody za wyniki w nauce i zaangażowanie w projekcie ma sfinansowane w całości kursy kwalifikacyjne np.wizażu, spawania, operatora wózków widłowych, obsługi kas fiskalnych itp.

Dyrektor ZSP w Malachinie dziękuje wszystkim , którzy zaangażowali się w organizację „DNIA OTWARTEGO.”

Zapraszamy do naszej galerii by zobaczyć więcej zdjęć z tej udanej imprezy.
Mat. Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia: Patrycja Lubowiecka