GratulacjemrowiecSzkoła 1Szkoła 2Targi edukacyjne 2016_2

Oj za dzień matura (o jejku co to będzie) Za godzinę Już niedługo, coraz bliżej - już za chwilę

Dziś 6 maja 2013 r punktualnie o godzinie 9.00 43 tegorocznych abiturientów Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie tak jak 386 tysięcy ich rówieśników w całej Polsce  przystąpiło do najważniejszego w życiu egzaminu czyli do matury. Jak zawsze pierwszym egzaminem maturalnym  jest pisemny egzamin maturalny z języka polskiego. Egzamin trwał 170 minut podczas których uczniowie musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytań na temat załączonego tekstu oraz "skomponować" swój własny na jeden z dwóch zadanych tematów: Rola autorytetu w społeczeństwie na podstawie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz przeszłość w "Glorii victis" Elizy Orzeszkowej i "Mazowszu" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - takie były tematy do wyboru na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Jutro matematyka. Trzymamy kciuki!!!

tekst i zdjęcia vice