GratulacjemrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1Zakończenie roku

Aktualności

"To już jest koniec" dla czwartoklasistów Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie

W piątek 26 kwietnia, w obecności wnuczki patrona szkoły pani Gabrieli Depka-Wierzbickiej, przewodniczącej Rady Rodziców pani Marlena Plata zaproszonych rodziców i oczywiście nauczycieli, absolwenci klas czwartych Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, kształcący się w zawodach technik ekonomista, technik informatyk i technik handlowiec zakończyli swoją edukację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie !!!
Dyrektor szkoły pogratulowała klasie 4TH i 4TEI i jej wychowawcom p. Mirosławie Lorek-Czapiewskiej i p. Magdalenie Kucharskiej, oraz nauczycielom uczącym w tych klasach - najwyższej w historii Technikum średniej  ocen - 3,70.  
Szkołę ukończyło 100 % uczniów, zachowanie wzorowe i bardzo dobre otrzymało ponad 61% uczniów. Pani dyrektor podziękowała również za to, że w dużej mierze dzięki uczniom klasy 4TH i 4TEI,  w ewaluacji zewnętrznej prowadzonej przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Gdańsku szkoła uzyskała wysoki stopień realizacji wymagań w obszarach: efekty oraz zarządzanie.
Najlepsza absolwentka Technikum Magdalena Banach ze średnią ocen za 4 lata 5,44 została nagrodzona książkami ufundowanymi i wręczonymi osobiście przez wnuczkę patrona szkoły panią Gabrielę Depka-Wierzbicką, otrzymała medal „Najlepszy absolwent” i została przedstawiona do nagrody Starosty. Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz panią Gabrielę Depka-Wierzbicką  i medale Wzorowego Absolwenta Technikum im. Augustyna Szpręgi otrzymały także: Sylwia Fierek (śr. 5,13), Magdalena Siwiak  (śr. 5,11), Patrycja Glazer (śr. 4,92), Aneta Elak (śr. 4,78). Medal Wzorowego Absolwenta Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie i nagrody książkowe odebrali również: Aneta Knitter, Justyna Bruska, Kinga Rekowska ,Paulina Stopa, Martyna Szwedowska. Mateusz Drążek w nagrodę za wysokie wyniki w nauce i sukcesy sportowe otrzymał nagrody rzeczowe i medal Wzorowego Absolwenta i Sportowca Technikum im. Augustyna Szpręgi. Medal wyróżniającego się Absolwenta Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie  i nagrody książkowe otrzymali: Paulina Pestka, Kamil Piliszko, Grzegorz Ziółkowski, Weronika Dobek, Jan Konefka, Sabina Kaszubowska, Andżelina Reszczyńska, Dominika Ossowska, Kamila Wielgosz, Joanna Pruska i Dawid Czapiewski. Dawid Reszka został wyróżniony medalem Orzeł Technikum im. Augustyna Szpręgi. Nagrodą książkową za dobre wyniki w nauce została nagrodzona Kamila Klaman. Iwonie Fojut wręczono puchar z tytułem Mistrzyni Sportu Technikum im. Augustyna Szpręgi, a Maksymilianowi Keister medal Wyróżniający się Sportowiec Technikum im. Augustyna Szpręgi. Absolwentów na apelu szkolnym oficjalnie pożegnali także Ks. Marcin Miotk, wychowawcy p. Mirosława Lorek-Czapiewska i Magdalena Kucharska oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marcin Szulc. W imieniu abiturientów podziękowania dla nauczycieli, dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły złożyli Paulina Stopa, Dawid Czapiewski i Grzegorz Ziółkowski.
Abiturientom życzymy przede wszystkim zdania egzaminów maturalnych i zawodowych, a ponadto wiele szczęścia w dorosłym życiu i pracy zawodowej!

image
Przed oficjalnymi uroczystościami zakończenia edukacji w Technikum, w obecności zaproszonych gości, nauczycieli i abiturientów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i pani Kamila Cierzan-Czapiewska oficjalnie przekazali na ręce pani Magdaleny Kędzierskiej -  siostry Bartłomieja Wyciniki (absolwenta naszej szkoły poszkodowanego w wypadku samochodowym) kwotę  577 zł, zebraną w czasie szkolnej akcji „Jestem tym co jem”. Pieniądze są darem na dalsze leczenie i rehabilitację Bartka.

mat. Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie