mrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1Szkoła 2Zakończenie roku

Aktualności

Akcja Rekrutacja 2024 – webinarium dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych

Akcja Rekrutacja 2024 – webinarium dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych

Drodzy uczniowie !

.Jeśli macie młodsze rodzeństwo lub koleżanki albo kolegów, którzy kończą w tym roku szkolnym ósmą klasę szkoły podstawowej i stoją przed życiowym wyborem szkoły ponadpodstawowej na kolejny etap swojej edukacji, to przede wszystkim zaproście ich do naszaj szkoły czyli Branżowej Szkoły I Stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie -oczywiście jeśli myślą o zasadniczym kształceniu zawodowym i poinformujcie ich, że w portalu kandydata w systemie elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych https://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat pojawił się komunikat o poniższej treści:

Drodzy uczniowie i rodzice, zapraszamy Was na pierwszą część bezpłatnego webinarium w ramach cyklu Akcja Rekrutacja 2024. W trakcie spotkania pokażemy Wam, jak korzystać z systemu elektronicznej rekrutacji - jak przeglądać oferty szkół, założyć konto i złożyć wniosek do szkół średnich. Wprowadzimy Was także w zasady i harmonogram rekrutacji na 2024 rok.

Czekamy na Was już 10 maja 2024 roku o godzinie 17.00. Link do wydarzenia podamy tego samego dnia!Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025, rozpocznie się 15 maja 2024 r. o godz. 8:00.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji został określony w Zarządzeniu Nr 16/2024 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2024 roku, którego pełna treść znajduje się na stronie:

https://www.kuratorium.gda.pl/zarzadzenie-nr-162024-pomorskiego-kuratora-oswiaty-w-sprawie-okreslenia-terminow-przeprowadzenia-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-w-wojewodztwie-pomorskim-na-rok-szkolny-202/

Szczegółowe informacje nt. rekrutacji, znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku:

https://www.kuratorium.gda.pl/category/rodziceuczniowie/rekrutacja_szkoly/

Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji, którą szkołę wybrać podczas rekrutacji, opublikowaliśmy informacje dot. przebiegu rekrutacji w poprzednich latach:

Gdańsk: https://gdansk-stat.edu.com.pl

Gdynia: https://gdynia-stat.edu.com.pl

Sopot: https://sopot-stat.edu.com.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ww. wynikami, aby dowiedzieć się m.in., ile w ostatnich latach, w wybranych szkołach, wynosiła:

  • liczba miejsc w szkole,
  • liczba chętnych z pierwszej preferencji, która pokazuje faktyczne zainteresowanie daną klasą, kierunkiem,
  • liczba punktów ostatniego zakwalifikowanego, czyli tzw. próg punktowy,
  • średnia liczby punktów osób przyjętych,
  • liczba laureatów i finalistów olimpiad i konkursów punktowanych w procesie rekrutacji spośród przyjętych.