Aktualności
Akcja Rekrutacja 2024 – webinarium dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych
Drodzy uczniowie !
.Jeśli macie młodsze rodzeństwo lub koleżanki albo kolegów, którzy kończą w tym roku szkolnym ósmą klasę szkoły podstawowej i stoją przed życiowym wyborem szkoły ponadpodstawowej na kolejny etap swojej edukacji, to przede wszystkim zaproście ich do naszaj szkoły czyli Branżowej Szkoły I Stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie -oczywiście jeśli myślą o zasadniczym kształceniu zawodowym i poinformujcie ich, że w portalu kandydata w systemie elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych https://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat pojawił się komunikat o poniższej treści:
Drodzy uczniowie i rodzice, zapraszamy Was na pierwszą część bezpłatnego webinarium w ramach cyklu Akcja Rekrutacja 2024. W trakcie spotkania pokażemy Wam, jak korzystać z systemu elektronicznej rekrutacji - jak przeglądać oferty szkół, założyć konto i złożyć wniosek do szkół średnich. Wprowadzimy Was także w zasady i harmonogram rekrutacji na 2024 rok.
Czekamy na Was już 10 maja 2024 roku o godzinie 17.00. Link do wydarzenia podamy tego samego dnia!
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025, rozpocznie się 15 maja 2024 r. o godz. 8:00.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji został określony w Zarządzeniu Nr 16/2024 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2024 roku, którego pełna treść znajduje się na stronie:
Szczegółowe informacje nt. rekrutacji, znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku:
https://www.kuratorium.gda.pl/category/rodziceuczniowie/rekrutacja_szkoly/
Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji, którą szkołę wybrać podczas rekrutacji, opublikowaliśmy informacje dot. przebiegu rekrutacji w poprzednich latach:
Gdańsk: https://gdansk-stat.edu.com.pl
Gdynia: https://gdynia-stat.edu.com.pl
Sopot: https://sopot-stat.edu.com.pl
Zachęcamy do zapoznania się z ww. wynikami, aby dowiedzieć się m.in., ile w ostatnich latach, w wybranych szkołach, wynosiła:
- liczba miejsc w szkole,
- liczba chętnych z pierwszej preferencji, która pokazuje faktyczne zainteresowanie daną klasą, kierunkiem,
- liczba punktów ostatniego zakwalifikowanego, czyli tzw. próg punktowy,
- średnia liczby punktów osób przyjętych,
- liczba laureatów i finalistów olimpiad i konkursów punktowanych w procesie rekrutacji spośród przyjętych.