Szkoła 2Zakończenie rokuGratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Aktualności

Uroczystość zakończenia edukacji 5 klasy Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie

Uroczystość zakończenia edukacji 5 klasy Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie

W piątek 26 kwietnia 2024 roku, miała miejsce uroczystość zakończenia edukacji 5 klasy Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, z udziałem Burmistrza Czerska p. Przemysława Bieska-Talewskiego, wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka –Wierzbickiej, przewodniczącego Rady Rodziców p. Tomasza Bernady,  rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Tegoroczni absolwenci kształcący się w zawodzie technik ekonomista i technik informatyk są 17 rocznikiem kończącym nasze Technikum, uzyskali bardzo wysoką średnią ocen za 5 lata edukacji 4,06, 100% informatyków i 60% ekonomistów, ma już za sobą zdane egzaminy zawodowe i tym samym dyplom technika, brali aktywny udział w „Programie motywacyjnym dla uczniów pomorskich szkół zawodowych oraz „Pomorskim programie pomocy stypendialnej” współfinansowanych ze środków UE w ramach RPO ” – otrzymali aż 14 stypendiów  Marszałka Województwa. Wszyscy tegoroczni absolwenci zasługują na gratulacje i na to, by ich życie było szczęśliwe, dlatego każdy z nich został obdarowany „malachińskim kubeczkiem szczęścia”, maskotką absolwenta , książką autorstwa nauczyciela ZS w Malachinie p. Wiesława Błacha.

Najlepszym absolwentem został Oskar Skóra, średnia ocen za 4 lata 5,90, dwukrotny stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów i 7 krotny stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego, nagrodzony Nagrodą Starosty, medalem, graweronem i książką z osobistą dedykacją od wnuczki patrona szkoły. Absolwentka z drugą lokatą to Oliwia Rekowska, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, 5 krotna Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego i absolwenta z trzecią lokatą Julia Żywicka 2 krotna Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego, zostały również wyróżnione medalami i graweronami, a przez wnuczkę patrona szkoły książkami.

Medale wzorowego Absolwenta m.in. za świadectwa z wyróżnieniem i pracę w samorządzie uczniowskim otrzymały Martyna Engler i Marcelina Peplińska,  medale za bardzo dobre wyniki w nauce i wyniki sportowe  - Jakub Beling i Kamila Węsierska, medale za wyniki sportowe Kacper Sarnowski, Oskar Baczyński, Adrian Szyca -  medal  Króla Karate, Szymon Zabrocki  - medal i puchar  Mistrza Sportu , a Laura Wajdzik  otrzymała medal za Przewodniczenie Samorządowi Uczniowskiemu. Hubert Talaśka został wyróżniony zaszczytnym tytułem „500 Absolwent Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie”

W czasie uroczystości nie zabrakło żartobliwych chwili, do których przyczynił się  Kazimierz Bieszke oraz Elwira Bieszke- Binnebesel wyróżniając Laurę Wajdzik , Szymona Zabrockiego i  Jakuba Belinga, ale też i wzruszających np. przy oglądaniu pamiątkowych już zdjęć przy podkładzie muzycznym „Ostatni raz z moją klasą”.

Dumny ze swojej kasy wychowawca p. Piotr Kosobucki sprawił wszystkim prezent – przepyszny tort, który przy utworze zespołu Kombi „Słodkiego, miłego życia”, bardzo wszystkim absolwentom i gościom smakował, ale i też stał się symbolicznym akcentem.

Absolwentom Technikum, życzymy zdania egzaminów maturalnych, a przede wszystkim życzymy im szczęśliwego, odpowiedzialnego, dorosłego życia, mimo wszystko uśmiechu na co dzień, szczególnie po wypiciu porannej kawy lub herbaty z „malachińskiego kubeczka szczęścia”! I nie zapomnijcie też o przesłaniu z wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie

Zdjęcia Patrycja Linda

Więcej zdjęć możecie zobaczyć w naszej GALERII !!!