Szkoła 2Zakończenie rokuGratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Aktualności

PODSUMOWANIE I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2023-2024 W ZS W MALACHINIE

PODSUMOWANIE I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2023-2024 W ZS W MALACHINIE

W piątek 19 stycznia 2024 roku odbył się na sali gimnastycznej Apel, na którym Pani Dyrektor dokonała podsumowania wyników nauczania, frekwencji, wyników osiąganych przez naszych uczniów w zawodach sportowych, konkursach, udziału w akcjach charytatywnych, w akcjach krwiodawstwa i innych. Omawiała również kluczowe problemy wychowawcze z jakimi przyszło nam się spotkać w tym zakończonym właśnie pierwszym semestrze roku szkolnego 2023-2024. A szczegółowy raport z tego podsumowania wyglada następująco:

  1. Frekwencja nieco wyższa niż poprzednich latach- 79,49% ( w 2023r - 78%, w 2022r – 75,4 % , w 2021 - 76,02% , w 2020r - 79 % , ) Klasy z najwyższą frekwencją: 1E -87,73%, 1T 87,21%, 1D 85,73%, 3D 84,20%
  2. Wysoka liczba liczby uczniów w szkole w 2024r - 540  ( w 2023r – 506, w 2022 – 561 , w 2021 – 538)
  3. Średnia ocen w szkole nieco wyższa niż w poprzednim roku 3,46 . klasy z najwyższą średnią ocen: w klasach branżowych : 3E-  3,67, 3C - 3,66 ,  1A - 3,85, 3A - 3,79 , 2A - 3,76 ,w Technikum  4T 3,89 i 5TP 3,75
  4. Dyrektor szkoły udzieliła w I semestrze roku szkolnego  2023-2024 – 6 nagan .W I semestrze roku szkolnego 2023-2024 z listy uczniów skreślono : 9 uczniów – w tym 4 decyzje o skreśleniu i  5 rezygnacji
  5. Utrzymanie na dość wysokim poziomie liczby uczniów bez ocen niedostatecznych 75% ( w 2023r 75%, w  2022r- 72,2%, 2021r - 76,21% ,  w 2020r - 62,9%, w 2019r 70,27% )
  6. Mniej uczniów ma 3 lub więcej ocen niedostatecznych 5% ( w 2023r 5,3% w 2022r 6,4%, w 2021r - 7,81%, w 2020 – 10,53% )
  7. Mniejsza liczba ocen niedostatecznych z j. angielskiego –5, w 2023- 9, w 2022 – 12, , 2021 – 19, w 2020 – 25. Mniejsza liczba ocen niedostatecznych z matematyki 46 tj 8,5%, w 2023 roku 50 – 9,88%. Mniejsza liczba ocen niedostatecznych z przedmiotów zawodowych w zawodzie sprzedawca 1 , w 2023 – 9, w 2022 - 8, w 2021 -  15,
  8. nieklasyfikowani w 2024r -82 nieklasyfikowania, 36 uczniów, ( 2023 – 116 nieklasyfikowania, 2022 r 182 nieklasyfikowania, w 2021 - 129 ocen nieklasyfikowanych
    ZDARZENIA W I SEMETRZE ROKU SZKOLNEGO 2023-2024

termin

wycieczka

klasa

15.09.2023

Spływ kajakowy; kształtowani odpowiednich postaw

2T

19.09.2023

Integracja uczniów klasy pierwszej i drugiej; poznanie naszego regionu

1A i 2A

20.09.2023

Spływ kajakowy; integracja i wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu

3T i 1D

21.09.2023

Integracja i poznanie historii kolei w Czersku i na Pomorzu

3A

25.09.2023

Kształtowanie przez odbiór sztuki filmowej

2D

25- 26.09.2023

Wyjazd do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze

4T i 5T

25.09.2023

Warsztaty Profilaktyki zdrowotnej; antyalkoholowe

2T

28.09.2023

Spływ kajakowy, ognisko

5T

11.10.2023

Galeria Bałtycka i JumpCity w Gdańsku

1C

11.10.2023

Warsztaty w Wandzinie

1D, 2E, 3T, 3C, 3E

19.10.2023

Warsztaty z zakresu zwalczania depresji; Czersk

3T

24.10.2023

Warsztaty z zakresu zwalczania depresji; Czersk

1T

26.09.2023

Targi Edukacyjne w Chojnicach i Absolwent na rynku pracy

5T, 3B, 3C, 3D, 3E

08.11.2023

Targi Czasu Wolnego w Ośrodku Profilaktyki w Czersku

2C, 3T, 1E, 1D, 2T

27.11.2023

Wyjazd do kina na film "Napoleon" w Starogardzie Gdańskim

3D i 3A

05.12.2023

Spędzanie wolnego czasu; wyjazd do Gdańska na Jarmark i do kina

1A i 2A

06.12.2023

Licealiada w Piłce Ręcznej w Kościerzynie

2T,4T,5T,1E,3B,3C ,3D

07.12.2023

Spędzanie wolnego czasu; wyjazd do Gdańska na Jarmark i do kina

2T, 2D, 3C, 3D

14-16.12.2023

Warszawa; Teatr Muzyczny "ROMA" oraz zwiedzanie Warszawy

3T i 5T

15.12.2023

Seans w kinie w Starogardzie Gdańskim

1D

1)  Egzaminy zawodowe w sesji zimowej 2023-2024- 9 egzaminów zawodowych dla 57 zdających, ( w 2022/2023 – 16,  w 2021/22 - 15 egzaminów zawodowych, w tym po raz pierwszy egzamin pisemny w systemie elektronicznym –komputerowo), Matury próbne z OKE,

2)   Wrzesień udział uczniów w Targach Edukacyjnych w Chojnicach i projekcie Absolwent na rynku pracy

3)  Z okazji DEN – apel i część kabaretowa przygotowana przez samorząd uczniowski

4)  Po raz drugi udział szkoły w „Kredkobraniu” ogólnopolskiej akcji wspierania kresów wschodnich poprzez zbiórkę artykułów szkolonych ( zebrano i wysłano karton przyborów) i zbiórkę pieniędzy na zakup lektur szkolnych dla polskich szkół na kresach wschodnich  zebrano i wysłano 1200 zł , ( w zeszłym roku 1.000 zł)

5)  Udział uczniów szkoły w Tragach Czasu Wolnego zorganizowanego przez CUS w SP nr 2 w Czersku

6)  24 października 2023r. we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, w krwiobusie, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym, a licząc od 2008 roku 53 szkolna akcja krwiodawstwa. Zarejestrowano 45 osób, z czego 37 dawców oddało aż 16,650 litrów krwi, (a we wszystkich szkolnych akacjach, licząc od 2008r, uczniowie, rodzice, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZS w Malachinie osoby oddały już  890,283 litra krwi!

7)  10 listopada 2023r młodzież Zespołu Szkół w Malachinie – Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia  im. Augustyna Szpręgi  uczestniczyła, jak co roku, w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu, mającej na celu upamiętnienie 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o 11,11 –  uczniowie i nauczyciele ZS dołączyli do 6 akcji MEiN „Szkoła do hymnu” i wspólne odśpiewali  4 zwrotki hymnu narodowego.

8)  Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała: Oliwia Rekowska,

9)  26 stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego stypendia Marszałka Województwa współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego  w ramach programu pomocy stypendialnej – III edycja: Milena Borchardt, Wiktoria Galikowska, Wiktoria Jasnoch, Oskar Kobusiński, Patrycja Labuda, Oliwia Rekowska, Przemysław Rymarski, Patrycja Sabiniarz, Oskar Skóra , Amelia Wesołowska, Paweł Zieliński, Julia Żywicka, a w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”, z klas szkoły branżowej: Milena Borchardt, Oskar Kobusiński, Przemysław Rymarski, Patrycja Sabiniarz, Paweł Zieliński, z Technikum: Marta Błaszkowska, Wiktoria Galikowska, Wiktoria Jasnoch, Natalia Miller, Oliwia Rekowska, Paulina Wajdzik, Amelia Wesołowska, Oskar Skóra, Julia Żywicka,

10)   wyniki sportowe w Licealiadzie etap powiatowy - biegi sztafetowe dziewczęta 3 miejsce:  Zuzanna Filipiak, Konga Piechocka, Wiktoria Jasnoch, Amelia Kolińska, Karolina Sójka, Patrycja Sabiniarz, 6 miejsce chłopcy: Dominik Daroń, Marcin Galikowski, Karol Kubisz, Oskar Michalski, Kacper Popielas, Szymon Zabrocki, Jakub Zientarski, badminton dziewczęta 2 miejsce: Julia Brzezińska, Oliwia Laskowska, chłopcy 4 miejsce: Kacper Kolasiński, Paweł Zieliński, szachy 7 miejsce: Helena Budnik, Patryk Narloch, Tomasz Petka, Damian Urbański oraz półfinały wojewódzkie unihokej - 3 miejsce dziewczęta: Milena Borchardt, Marta Brzeska, Julia Brzezińska, Helena Budnik, Karolina Czapiewska, Zofia Wasiniewska, Izabela Kobus, Julia Kocik, Oliwia Laskowska, Klaudia Miloch, Patrycja Sabiniarz, Kamila Węsierska, 3 miejsce chłopcy: Oskar Baczyński, Jakub Beling, Jarosław Data, Kacper Kolasiński, Kamil Leszczyński, Łukasz Miętki, Florian Sikora, Oskar Skóra, Filip Sząszor, Kacper Szmagliński, Adrian Szyca Arkadiusz Wensierski, Szymon Zabrocki.

11)   15.11 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbyły się gminne rozgrywki w ramach Licealiady piłki ręcznej chłopców. Drużyna ZS w Malachinie uzyska awans do finału powiatowego. 21.11.2023r. w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbyły się mecze Powiatowej Licealiady w piłkę ręczną. Naszą szkołę reprezentowała drużyna męska pod przywództwem p. Marcina Czapiewskiego. Wygrywając z dwiema najlepszymi drużynami z Chojnic uzyskaliśmy awans do półfinału Wojewódzkiej Licealiady Piłki Ręcznej chłopców, która odbyła się w Kościerzynie i tam  zajęliśmy 3 miejsce ( drużyna w składzie :Patryk backe, Jakub Beling, Dominik Daroń, Oliwier Gajewski, Hubert Guth, Oskar Kobusiński, Karol Kubisz, Kacper Lemańczyk, Wiktor Nieżurawski, Damian Rostankowski, Kacper Sarnowski, Błażej Szynszecki, Szymon Zabrocki)

12)   Dodatkowe zajęcia sportowe w szkole prowadzone przez p. Marcina Czapiewskiego – piłka ręczna i nożna chłopców, siatkówka chłopców i dziewcząt , J. Sękowski -szachy

13) 23 listopada Szkolny konkurs profilaktyczny  Stop przemocy i uzależnieniom Spróbujmy inaczej CUS i Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej  1 miejsce 1D, 2T, 2 miejsce  1C, 3T,  3 miejsce 1T,

14) W  listopadzie rozpoczęła się również kolejna 23 Akcja wigilijna. Finał odbył się 20 grudnia 2023r –W 23 Akcji Wigilia udało się zebrać 12.266,85 zł  z czego zakupiono 114 zabawek, po raz kolejny zostaje finansowo wsparte hospicjum dla dzieci Fundacji Pomorze Dzieciom i rehabilitacja niepełnosprawnego dziecka, a ponadto pomoc w leczeniu nauczycielki.

15) 06.12.2023r Udział szkoły w czerskich gminnych Mikołajkach ( kiermasz , występy ) . Udział szkoły w Akcji Szlachetna Paczka

16)   W grudniu został udekorowana szkoła świątecznymi ozdobami. Odbył się Dzień Piżamy

17)   Wolontariusze ze szkoły brali udział w gminnej akcji Biała wstążka,uroczystościach 11 Listopada, 9 Wielewskie Mikołajki,

18)   Zakupiliśmy 2 monitory interaktywne do Sali nr 15 i 23 , ( montaż  pod koniec stycznia 2024r) , dystrybutor wody, pralkę do prania,  na potrzeby szkoły , w styczniu 2024r zakup 16 laptopów  na potrzeby dydaktyczne i egzaminów zawodowych technik ekonomista, remont budynku gospodarczego) zakup usługi częściowego podłączenia szkoły do monitoringu miejskiego,

19)   Z inicjatywy Samorządu uczniowskiego przewodniczącej Laury Wajdzik UM w Czersku zainstalował naprzeciwko wjazdu do szkoły lustro drogowe

20)   Kontrola zewnętrzna – 27.10.2023r kontrola Państwowej Stacji Straży Pożarnej w Chojnicach – ocena przebiegu próbnej ewakuacji szkoły  bez protokołu i  bez zastrzeżeń

21)   Technikum w Malachinie zajęło 63 miejsce  województwie pomorskim w rankingu Techników

  1. WYNIKI NAUCZANIA I WYCHOWANIA  w I SEMESTRZE 2023/2024

PORÓWNANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI I SEMESTRU W LATACH 2010-2024

Lp

sI sem.

2014/

2015

I sem.

2015/

2016

I sem.

2016/

2017**

Sem.

2017/

2018

I sem.

2018/

2019

I sem 2019/

2020

I sem.

2020

/2021

I sem

20212022

I sem

2022

2023

I sem

2023

2024

1

Frekwencja %

80,44%

78,25%

74,20

78,40

76,98

76,98

76,02

75,40

78

79,46

2

Średnia ocen

3,31

3,24

3,24

3,41!

3,35

3,35

3,53

3,45

3,45

3,46

3

Liczba uczniów

465

445

415

353

370

503

538

561

506

540

4

Klasyfikow.

449

425

404

343

351

463

484

493

460

504

5

nieklasyfikowani

3,44%

4,49

2,65% (11)

2,8% (10)

5,1%

19

7,95%

40

10%

54

12%

68

9%

46

6,66%

36

6

Bez ocen niedostat.

299

66,59

253

59,53%

255

61,45

279

79%!

260

70,27

322

64%

410

76,21

405

72,2%

382

75%

407

75%

7

Z 1 niedostat.

 

57

12,69

83

19,53%

52

12,5%

 

19

5,38%

 

82

22,16%

 

128

25,44%

 

86

15,99%

121

21,6%

87

17,2%

71+34=

105

 

8

Z 2  niedostat.

37

8,2%

31

7,29%

42

10,12%

19,44%

9

Z 3 i więcej niedostat.

56

12,47%

58

13,65%

65

15,66%

15

4,25

28

7,57%

53

10,53%

42

7,81%

36

6,4%

27

5,3%

28

5,18%

10

Zachow.

wzorowe

68

15,14

55

12,94%

43

10,36

53

15%

39

10,5%

71

14,11

94

17,47

79

14%

66

13%

88

16,38%

11

Zachow.

b. dobre

127

28,29

79

18,59%

118

28,43

93

26,35

88

23,78

100

19,88

115

21,37

157

28%

115

22,7%

174

32,40%

12

Zachow.

dobre

128

28,51

137

32,24%

99

23,86

90

25,5%

93

25,13

146

29%

133

24,72

176

31,4%

174

34%

171

31,84%

13

Zachow.

poprawne

64

14,25%

86

20,24%

99

23,86%

58

16,4%

82

22,16%

 

92

18,29%

97

18,03%

78

14%

86

17%

69

12,85%

14

Zachow

nieodpow

32

7,13%

36

8,47%

42

10,12

32

9%

30

8,1%

52

10,34

44

8,18%

34

6%

33

6,5%

26

4,84%

15

Zachowa.

naganne

30

6,68%

35

8,24%

35

8,43%

20

5,6%

38

10,27

42

8,35%

55

10,22

37

6,7%

32

6,3%

9

1,67%

16

Ndst. z  j. polskiego

69

15,37

76

17,88%

72

17,35

25

7%

43

11,62

45

49

37

6,6%

28

5,53%

32

5,92%

17

Ndst. Historia WOS,HiT

54

12,03

37

8,7%

61

14,47

13

3,68%

 

12

3,24%

25

24

24

36

35

18

Nast.. Geogra

20

 

42

24

10

16

44

20

38

13

15

19

Ndst. Fizyka

11

 

16

18

1

12

21

12

18

1

5

20

Ndst. Matemat

43

9,58 %

83

19,52%

80

19,28%

22

6,2%

46

12,4%

59

37

50

50

46

8,5%

21

Ndst. j. niemi

1

8

9

1

2

7

10

12

0

3

22

Ndst. Biolog

18

 

22

9

1

3

13

1

2

3

8

23

Ndst. WF

23

5,12%

35

7,86%

37

8,92%

17

4,82%

16

4,32%

69

42

7,8%

41

7,3%

44

8,7%

56!!!

10,56%

22

Ndst. j. angiel

45!

7

26

7

16

25

19

12

9

5

23

Ndst. chemia

16

7

8

0

3

10

7

3

5

0

24

Ndst stolarsk

6

10

4

1

6

5

7

14

2

3

26

Nds. informat

31

41

34

10

17

26

19

14

6

7+5 (TI)

27

Nds. sprzed

 

 

 

 

 

5

15

8

9

1

28

Ndst mech

 

 

17

31

5

2

10

LOKATY ŚREDNIEJ OCEN i FREKWNCJI ZA I SEMESTR 2023/2024

klasa

Średnia ocen

Miejsce w szkole oceny

 

 

 

Klasa

Frekwencja

Miejsce wszkole frekwencja

4T

3,89

1

1E

87,73%

1

1A

3,82

2

1T

87,21%

2

1T

3,81

3

2E

86,95%

3

3A

3,79

4

1D

85,73%

4

2A

3,76

5

3D

84,20%

5

5TP

3,75

6

3C

83,54%

6

3T

3,68

7

2T

83,53%

7

3E

3,67

8

3T

82,69%

8

3C

3,66

9

1A

80,91%

9

2E

3,58

10

Średnia frekwencji szkoły

79,46%

 

1C

3,49

11

2D

79,19%

10

Średnia ocen szkoły

3,46

 

2A

77,97%

11

3D

3,45

12

2B

77,12%

12

1E

3,43

13

1B

77,05%

13

2T

3,39

14

1C

76,32%

14

2C

3,32

15

2C

75%

15

1D

3,29

16

3E

74,85%

16

3B

3,08

17

4T

74,06%

17

2D

3,04

18

3A

72,26%

18

1B

3,02

19

3B

70,75%

19

2B

3,01

20

5TP

69,07%

20

Uczniowie z najwyższą średnią ocen powyżej w 2024r – 114 ( w 2023 - 112 uczniów, w 2022 r. – 101 ,  w 2021 -138!  w 2020r – 74, – w 2019r -66 ,w 2018r. – 77) Poniżej uczniowie ze średnią co najmniej 4,75 w 2024r – 28 uczniów  ( w 2023r - 24 uczniów, w 2022r – 29, w 2021 było ich 46)

Lokata

Średnia

Imię i nazwisko ucznia, nr w dzienniku

Oddział

Zachowanie

1

5,64

Rekowska Oliwia, nr 11

5TP

wzorowe

1

5,64

Skóra Oskar Paweł, nr 14

5TP

wzorowe

3

5,43

Kosiedowska Amelia, nr 5

2A

wzorowe

4

5,38

Nakielska Barbara, nr 14

2E

wzorowe

5

5,31

Kobus Izabella Helena, nr 13

1C

wzorowe

6

5,29

Galikowska Wiktoria, nr 3

4T

wzorowe

7

5,28

Jasnoch Wiktoria, nr 4

4T

bardzo dobre

8

5,21

Kobusiński Oskar, nr 16

3C

wzorowe

9

5,17

Zieliński Paweł Marcin, nr 26

3D

wzorowe

10

5,11

Gliniecka Aleksandra Zofia, nr 9

3E

wzorowe

11

5,10

Rymarski Przemysław Sebastian, nr 17

3D

wzorowe

12

5,09

Engler Martyna, nr 7

5TP

wzorowe

13

5,07

Nilek Patrycja, nr 21

3C

wzorowe

13

5,07

Sabiniarz Patrycja Łucja, nr 26

3C

wzorowe

15

5,00

Kubisz Karol Zygmunt, nr 13

2T

bardzo dobre

15

5,00

Labuda Patrycja Marta, nr 12

2C

wzorowe

15

5,00

Serowiecki Kacper Krzysztof, nr 26

1T

dobre

18

4,91

Żywicka Julia Anna, nr 23

5TP

wzorowe

19

4,90

Wojciechowska Tatiana, nr 26

2T

wzorowe

20

4,88

Kołatka Marcelina, nr 11

2E

bardzo dobre

21

4,85

Rekowska Natalia Anna, nr 25

1E

wzorowe

21

4,85

Wolszlegier Jakub Krzysztof, nr 32

1E

bardzo dobre

23

4,83

Gierszewski Igor, nr 7

3D

wzorowe

24

4,82

Peplińska Marcelina Ewa, nr 10

5TP

wzorowe

25

4,78

Bonik Nikola, nr 1

3C

dobre

25

4,78

Brocka Wiktoria Izabella, nr 3

3E

bardzo dobre

25

4,78

Brzezińska Julia, nr 1

4T

wzorowe

28

4,75

Budnik Helena Anna, nr 3

2E

wzorowe

Uczniowie z najwyższą frekwencją w szkole ( lub najwyższą frekwencja w klasie)

1T- Julian Stawiński 98%, 2T Klaudia Kobus 99,83%, Jakub Zientarski 97%, 3T Marcin Baszanowski 98%, 4T Błażej Szynszecki 92%,  5T Oliwia Rekowska 94%,

1A Łukasz Walenczak 98%, Ryszard Górnowicz 97%, 2A Maciej Czapiewski 97%, 3A, Paweł Frost 89%,

1B Alan Kozłowski 98%, 1C Izabela Kobus 99%, Amelia Turzyńska 96%, 1D Kacper Miloch 99%, Magdalena Zblewska 99%, Monika Cherek 97%, Julia Kąkolewska 97%, 1E Filip Kłodziński 99,7%, Natalia Ossowska 99,4%, Natalia Rekowska 99%, Jakub Wolszlegier 98,7%, Tatiana Fierek 98,4%, Roksana Modrzejewska 98,4%,

2B Mateusz Biesek 98%, Sebastian Hallmann 97,8%,  2C Julia Gliniecka 95%,  2D Miłosz Fota, 2E Emilia Janikowska 98,7%, Marcelina Kołatka 97,7%, Barbara Nakielska 97,3%,

3B Tomasz Wielgosz 97,3 %, 3C Marta Brzeska 100%, Karolina Bukowska 99,3%, Cyprian Burnandt 100%, Klaudia Jasnoch 99%, Oskar Kobusiński 100%, Patrycja Nilek 100%, Oliwia Romańczuk 100%,  3D Igor Gierszewski 100%, Jakub Orlikowski 100%, Przemysław Rymarski 100%, Kacper Turzyński 100% , Piotr Zblewski 99,7, Paweł Zieliński 100%, 3E Aleksandra Gliniecka 100%

Podziękowania dla wszystkich za dobry I semestr roku szkolnego 2023/2024

- za poprawę wyników nauczania, wychowania, zaangażowanie  i dobrą atmosferę!

Dyrektor szkoły - Elwira Bieszke-Binnebesel