Szkoła 1Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2GratulacjeSzkoła 2

Aktualności

22 Akcja Wigilia w ZS w Malachinie - 114 paczek świątecznych dla dzieci przygotowali uczniowie i nauczyciele

22 Akcja Wigilia w ZS w Malachinie - 114  paczek świątecznych dla  dzieci przygotowali uczniowie i nauczyciele

W środę 20 grudnia 2023 r.. do świątecznie udekorowanej (m.in. podarowanymi przez pana Wiesława Ossowskiego z plantacji Eko-Dolina choinkami) sali sportowej w ZS w Malachinie, przybyli zaproszeni goście - młodsze rodzeństwo uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami.

Na początku uroczystości dyrektor ZS w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel powitała wszystkich zaproszonych gości oraz uczniów szkoły, zwróciła uwagę na różne, w tym nieraz trudne aspekty funkcjonowania uczniów w szkole, a następnie podziękowała wszystkim za udział w 22 Szkolnej Akcji Wigilia, w tym operatywnym i pomysłowym klasom, z których w kategorii klasy Technikum pierwsze miejsce przypadło klasie 5T, a drugie klasa 3T, w kategorii klasy szkoły branżowej pierwsze miejsce zajęły klasa 1A i 3E, drugie klasy 2A i 3C.


Św. Mikołaj (Dawid Łada z klasy 4T) z pomocą elfów: Anny Janca, Oliwii Laskowskiej, Laury Wajdzik, Aleksandry Widnickiej i Colin Wojciechowskiej, wręczył 114 paczek z zabawkami wszystkim zaproszonym dzieciom.


Akcja Wigilia to tradycja, która trwa w naszej szkole od 23 lat! Od początku listopada uczniowie wszystkich klas: robią ozdoby i stroiki świąteczne, przygotowują przekąski, w tym urozmaicone, pełne witamin kanapki, sałatki, soki, koktajle owocowe, domowego wypieku ciasta, ciasteczka, chleby, naleśniki, tosty, kiełbaski z grilla itp.


Organizatorem Akcji Wigilia 2023 był samorząd uczniowski, z dużym zaangażowaniem wychowawców klas, szczególnie: p. Piotra Kosobuckiego, Justyny Rokita, Mateusza Kaszubowskiego, Iwony Chmielewskiej, Ewy Bloch i Gabrieli Wrycza.


W 22 Akcji Wigilia udało się zebrać 12.266,85 zł, z czego zakupiono 114 zabawek, po raz kolejny zostaje finansowo wsparte hospicjum dla dzieci Fundacji Pomorze Dzieciom i rehabilitacja niepełnosprawnego dziecka, a ponadto pomoc w leczeniu chorej na nowotwór nauczycielki.

Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności ZS w Malachinie i swoim, dziękuje tym, którzy w tym roku życzliwie wspierali szkołę i życzy wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo szczęśliwego, pod każdym względem, 2024 roku!

 

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZS w Malachinie

Zdjęcia ZS w Malachinie, Patrycja Linda