Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1Szkoła 2mrowiec

Aktualności

Uroczysty apel w ZS w Malachinie z okazji 105 rocznicy

Uroczysty apel w ZS w Malachinie z okazji 105 rocznicy

10 listopada 2023r młodzież Zespołu Szkół w Malachinie – Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi uczestniczyła, jak co roku, w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu, mającej na celu upamiętnienie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o 11,11 – uczniowie i nauczyciele ZS dołączyli do 6 akcji MEiN „Szkoła do hymnu” i wspólne odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego.

 

W czasie uroczystości dyrektor szkoły zwróciła uwagę na różne aspekty współczesnego patriotyzmu, w tym dbałość o wysokie wyniki nauce, za co w tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała: Oliwia Rekowska, stypendia Marszałka Województwa współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego  w ramach programu pomocy stypendialnej – III edycja: Milena Borchardt, Wiktoria Galikowska, Wiktoria Jasnoch, Oskar Kobusiński, Patrycja Labuda, Oliwia Rekowska, Przemysław Rymarski, Patrycja Sabiniarz, Oskar Skóra , Amelia Wesołowska, Paweł Zieliński, Julia Żywicka, a

w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”, z klas szkoły branżowej: Milena Borchardt, Oskar Kobusiński, Przemysław Rymarski, Patrycja Sabiniarz, Paweł Zieliński, z Technikum: Marta Błaszkowska, Wiktoria Galikowska, Wiktoria Jasnoch, Natalia Miller, Oliwia Rekowska, Paulina Wajdzik, Amelia Wesołowska, Oskar Skóra, Julia Żywicka,

 

a także wyniki sportowe w Licealiadzie etap powiatowy - biegi sztafetowe dziewczęta 3 miejsce: Zuzanna Filipiak, Konga Piechocka, Wiktoria Jasnoch, Amelia Kolińska, Karolina Sójka, Patrycja Sabiniarz, 6 miejsce chłopcy: Dominik Daroń, Marcin Galikowski, Karol Kubisz, Oskar Michalski, Kacper Popielas, Szymon Zabrocki, Jakub Zientarski, badminton dziewczęta 2 miejsce: Julia Brzezińska, Oliwia Laskowska, chłopcy 4 miejsce: Kacper Kolasiński, Paweł Zieliński, szachy 7 miejsce: Helena Budnik, Patryk Narloch, Tomasz Petka, Damian Urbański oraz półfinały wojewódzkie unihokej - 3 miejsce dziewczęta: Milena Borchardt, Marta Brzeska, Julia Brzezińska, Helena Budnik, Karolina Czapiewska, Zofia Wasiniewska, Izabela Kobus, Julia Kocik, Oliwia Laskowska, Klaudia Miloch, Patrycja Sabiniarz, Kamila Węsierska, 3 miejsce chłopcy: Oskar Baczyński, Jakub Beling, Jarosław Data, Kacper Kolasiński, Kamil Leszczyński, Łukasz Miętki, Florian Sikora, Oskar Skóra, Filip Sząszor, Kacper Szmagliński, Adrian Szyca Arkadiusz Wensierski, Szymon Zabrocki.

 

Następnie uczniowie szkolnej grupy recytatorsko-wokalnej: Martyna Engler, Oliwia Laskowska, Dawid Łada, Julia Żywicka, Wiktoria Galikowska, Wiktoria Jasnoch, Oliwia Mokwa, przedstawili przeplatane poezją i pieśniami patriotycznymi, najważniejsze fakty, daty i nazwiska związane z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

 

Reżyserem przedstawienia była p. Iwona Chmielewska, oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił Marceli Grzonkowski, a scenografię autorstwa p. Danuty Sękowskiej wykonały: Marta Błaszkowska i Natalia Miller.

 

 

Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły zaapelowała o udekorowanie domów we flagi narodowe oraz o wzięcie udziału w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

 

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor szkoły

 


 

W załączeniu: zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda i Kamilę Cierzan-Czapiewską