GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1mrowiecSzkoła 2

Aktualności

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

175  UCZNIÓW KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W 19 ZAWODACH UKOŃCZYŁO  TRZYLETNIĄ EDUKACJĘ  W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI  W MALACHINIE

24 czerwca 2022 r. ze 183 uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, 175-ciu odebrało świadectwa ukończenia szkoły. W klasach trzecich w 19 zawodach uczyło się: 48 sprzedawców, 35 mechaników pojazdów samochodowych, 16 stolarzy, 16 kucharzy, 32 fryzjerów, 8 ślusarzy, 3 rolników, 4 monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, 2 murarzy –tynkarzy, 9 obuwników, 2 elektryków, 1 piekarz, 1 kamieniarz, 1 blacharz samochodowy, 1 kierowca – mechanik, 1 lakiernik samochodowy, 1 kominiarz, 1 monter maszyn i urządzeń oraz 1 przetwórca mięsa. W uroczystości wzięli udział: wnuczka patrona szkoły p. Gabriela Depka –Wierzbicka, przewodnicząca Rady Rodziców p. Angelika Sobkowiak, p. Tomasz Mundry - Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu YONGLi Polska sp. Z o.o., p. Marlena Borowska - dyrektor finansowy YONGLi, p. Marzena Dejewska - Kierownik działu Administracyjno-Prawnego YONGLi,  p. Ludwik Woźniak - prezes czerskiego klubu HDK, p. Roman Sijka - Silver Sp. z o.o., p. Anna Bonkowska - Zakład Fryzjernia oraz rodzice absolwentów, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel pogratulowała absolwentom klas trzecich, ich rodzicom, pracodawcom, wychowawcom i nauczycielom, dobrych wyników nauczania: średnia ocen 3,67  i zachowania: 52 % ocen wzorowych i bardzo dobrych. Wszyscy absolwenci otrzymali na pamiątkę i jako przesłanie na kolejny etap życia, prezenty ufundowane przez Radę Rodziców - kubeczki szczęścia, które będą im przypominały tylko szczęśliwe chwile spędzone w Zespole Szkół w Malachinie oraz książki z wierszami autorstwa nauczyciela szkoły p. Wiesława Błacha.

Ponadto 12 absolwentów, którzy  ukończyli szkołę w z wyróżnieniem otrzymało nagrody książkowe i medale Wzorowego Absolwenta. A uczniowie ci to: Kacper Fierek (Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego w 2020 i 2021 roku, tytuł i nagroda Starosty Chojnickiego dla Najlepszego Absolwenta Szkoły, praktyczna nauka zawodu PNZ zawodzie sprzedawca w firmie p. Karola Rompkowskiego ROMEX), Emilia Pestka ( tytuł i nagroda Starosty Chojnickiego dla Najlepszego Absolwenta Szkoły, PNZ w SI Równość w Czersku), Monika Pastwa (Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego w 2021r., PNZ u p. Romana Sijki  Silver sp. z oo,) Wiktoria Magulska (Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego w 2021 i 2022 roku,  Mistrzyni Sportu, PNZ w Firmie Handlowo-Rolnicza p. Ryszardy Dobek, w Karsinie,) Aleksandra Czarnowska (Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego w 2020 i 2021r, PNZ w Sklepie Ogólnospożywczo-Przemysłowym p. Wiesława Wysockiego), Żaklin Pastwa ( PNZ u p. Anny Bonkowskiej Zakład Fryzjernia w Czersku), Oliwia Magulska (Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego w  2021  roku, Mistrzyni Sportu) i Paulina Peplińska odbywające praktyki u p. Kazimierza Narloch USŁUGI- Handel w Czersku, Klaudia Kiedrowska ( PNZ w Salonie Fryzur "VENUS" p. Dżesiki Kałuskskiej), Oliwia Filipiak ( PNZ w p. Celiny Sierackiej-Burchard w Sklepie Spożywczo-Przemysłowy we Wielu). Medale Wzorowego Absolwenta Szkoły i nagrody książkowe otrzymali także: Karolina Filas, Wiktoria Błaszkowska, Weronika Niklasz, Beata Gornowicz, Kajetan Czerwiński, Natalia Ryczek, Alicja Meger, i Mistrz Sportu Krystian Gornowicz.

Wnuczka patrona szkoły Augustyna Szpręgi p. Gabriela Depka Wierzbicka nagrodziła książkami, indywidualnie dobranymi, z pięknymi, mądrymi dedykacjami, wyróżnionych uczniów: Kacpra Fierka i  Monikę Pastwa oraz Karolinę Filas (główną inicjatorkę i organizatorką akcji Wigilia 2021 w swojej klasie i przekazania w dniu 15.06.2022r na rzecz dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej nr 1 w Gostycynie dwóch  grilli i zabawek zakupionych z nagrody, którą klasa 3DP otrzymała za zajęcie I miejsca w szkolnej Akcji Wigilia. W tym miejscu należy przypomnieć iż dochód ze szkolnej akcji Wigilia 2021 został przeznaczony na zabawki dla ponad 100 dzieci, a także na wsparcie fundacji Orla Straż, fundacji Pomorze Dzieciom, wsparcie rehabilitacji brata ucznia naszej szkoły i nagrody dla najbardziej zaangażowanych klas.

 

W tym roku 67 pełnoletnich uczniów szkoły i absolwentów oddało 28,9 litra krwi ( a od 2008 roku w sumie 839,181 litra krwi) za co serdeczne podziękowania i gratulacje złożył wszystkim oraz głównej koordynatorce szkolnych akcji p. Kamili Cierzan–Czapiewskiej p. Ludwik Woźniak prezes czerskiego klubu HDK, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w święcie krwiodawstwa , które odbędzie się 2 i 3 lipca w Czersku na placu Ostrowskiego.

Niewątpliwą atrakcją i jednocześnie pozytywnym przekazem ( popartym filmikiem promocyjnym i prezentami dla wszystkich absolwentów) było wystąpienie p. Tomasza Mundrego Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu YONGLi Polska sp. zoo, który na swoim przykładzie pokazał, że absolwenci naszej szkoły mogą osiągać ogromne sukcesy, niezależnie od tego jakiego zawodu się uczyli.

Na zakończenie uroczystości p. Angelika Sobkowiak wraz z  przedstawicielami Rady Rodziców i absolwentów wręczyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły „Świadectwa z paskiem”  jako podziękowanie, docenienie ich pracy  i zaangażowania. Naszym Absolwentom dziękujemy za to, że z sympatią wyrazili swoje opinie o naszej trzyletniej współpracy, docenili to co ważne i podzielili  się refleksją, co można jeszcze poprawić.

Życzymy im bardzo dobrego, spełnionego, aktywnego, pełnego sukcesów, satysfakcji i szczęśliwego życia, bo jak świadczą o tym liczne przykłady losów absolwentów Zespołu Szkół w Malachinie vide p. Tomasz Mundry można?  Można!!!

Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie

Zdjęcia:  Patrycja Linda