Zakończenie rokuGratulacjeSzkoła 1mrowiecTargi edukacyjne 2016_2

Aktualności

DZIEŃ OTWARTY W ZS W MALACHINIE

DZIEŃ OTWARTY W ZS W MALACHINIE

DZIEŃ OTWARTY W ZS W MALACHINIE

27 maja 2022r do Zespołu Szkół w Malachinie na DZIEŃ OTWARTY przybyli bardzo licznie uczniowie klas ósmych z Czerska: ze szkoły podstawowej nr 1 ( pod opieką doradcy zawodowego Filipa Pruszaka, p. Beaty Drewczyńskiej, p. Anny Leszczyńskiej i  p. Mariana Szmaglinskiego), ze szkoły podstawowej nr 2 ( pod opieką p. Marty Czapiewskiej, p.Teresy Łęgowskiej, p.Joanny Zielińskiej i p. Michała Pęskiego) z Zespołu Szkół (pod opieką p. Pawła Jakubowskiego),  z Karsina (pod opieką p. Ewy Bal, p Jerzego Głowackiego i p. Krzysztofa Datty), z Wiela ( pod opieką p. Marzeny Muchowskiej, p. Anny Narloch) oraz z  Gotelpia, Osowa, Łęga.

Dzień Otwarty Szkoły uświetnili swoją obecnością i atrakcyjną prezentacją oferty nauki w zawodzie,  przedstawiciele współpracujących z ZP w Malachinie firm: SAGO z Czerska, SI "Równość", którą reprezentowali p. Elżbieta Gradowska, p. Paulina Ossowska i p. Jarosław Malinowski, Pizzerii Julia z p. Anną Kloskowską na czele, Sali Bankietowej NA FALI z p. Ryszardem Ossowskim i p. Anną Kropidłowską –Ginter, SYLVADREWNO z Wiela z p. Moniką Malak i Oliwią Maciejewską,  U CYLONA z Czerska z p. Mariuszem Zielke.

Uczniowie 8 klas szkół podstawowych mieli możliwość poznania działalności i oferty edukacyjnej szkoły, którą przedstawili: dyrektor szkoły Elwira Bieszke -Binnebesel,  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wice dyrektor szkoły p. Waldemar Czapiewski, obejrzenia  filmiku autorstwa uczniów i nauczycieli ZS w Malachinie, a następnie brali udział w prezentacjach zakładów pracy, degustowali przepyszne smakołyki ,zwiedzali szkołę pod opieką koleżanek i kolegów z Technikum.

Atrakcją Dnia Otwartego był konkurs na najpiękniejszą fryzurę. Jury składające się z przedstawicieli 8 klas uznało iż na I miejsce zasługuje fryzura w wykonaniu Kamili Lipskiej z Salonu Fryzjerskiego KD p. Katarzyny Dorau, drugie miejsce zajęła Izabela Kałdowska z salonu Fryzjerskiego Fryzjernia p. Anny Bonkowskiej, trzecie Wanesa Buza z Salonu Fryzjerskiego Monika p. Moniki Smorczewskiej, wyróżniona została także Mariola Pruska z Salonu Fryzjerskiego Ombre p. Mirosławy Koseckiej i Julia Szynwelska z Salonu Fryzjerskiego Asia p. Joanny Rolbieckiej.

Dyrektor ZS w Malachinie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację DNIA OTWARTEGO, a w szczególności kierownikowi szkolenia praktycznego p. Danucie Sękowskiej i opiekunowi samorządu uczniowskiego p. Iwonie Chmielewskiej, a także Gminnemu Centrum Kultury w Czersku, darczyńcom: p. Ryszardowi Ossowskiemu i Annie Kropidłowskiej- Ginter z Sali Bankietowej w Czersku, Łukaszowi Sobieraj z Piekarni Magdalenka, p. Angelice Ceranowskiej, SYLVADREWNO, Radzie Rodziców ZS w Malachinie, a szczególnie p. Annie Kloskowskiej z Pizzerii Julia oraz uczniom z klasy 1T, 2T i 3T.

Jednocześnie informujemy, iż wiele zakładów pracy jest zainteresowanych zatrudnieniem młodocianych pracowników, którzy chcieliby kształcić się w poszukiwanych na rynku pracy zawodach np. mechanik-operator maszyn do obróbki drewna, ślusarz, sprzedawca, obuwnik, elektryk, stolarz cukiernik, tapicer, elektryk, elektromechanik, piekarz,  fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz. Listę wszystkich pracodawców i ich oferty są dostępne u. p. Danuty Sękowskiej  kierownika szkolenia praktycznego w ZS w Malachinie,  

Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie
Zdjęcia: p. Patrycja Linda