GratulacjeSzkoła 2mrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Dziewiąta akcja „Sprzątanie Cmentarza Honorowego w Czersku”

Już po raz dziewiąty uczniowie BSSIS im. Augustyna Szpręgi w ZS w Malachinie sprzątali Cmentarz Honorowy przy ul. Dworcowej  w Czersku.

Dnia 22 i 29 października 2021 roku uczniowie klasy 3AP i klasy 2A z opiekunami p. Ewą Bloch, p. Justyną Rokita i p. Kamilą Cierzan – Czapiewską myli groby, zagrabiali liście  i porządkowali teren Cmentarza Honorowego w Czersku.

Prace te były utrudnione, ponieważ na cmentarzu nie było dostępu do wody i nie  było pustych pojemników na śmieci.

Po ukończeniu prac porządkowych, uczniowie uczcili pamięć ofiar faszyzmu z lat okupacji 1939 – 1945, poprzez zapalenie zniczy.  Paląca się świeca, tak jak i porządkowanie grobów to symbol, który pozwala uzmysłowić sobie, że nikt nie odchodzi zupełnie, a zmarli żyją w naszych wspomnieniach.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Państwa Elak, którzy co roku użyczają nam wody i  sprzętu do porządkowania cmentarza.

Zdjęcia i tekst opiekunowie uczniów ZS w Malachinie