Szkoła 1mrowiecGratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Zakończenie roku

Tydzień akcji „JESTEM TYM CO JEM” w ZSP w Malachinie

W dniach od 15.04 do 19.04. 2013 w ZSP w Malachinie miała miejsce tygodniowa akcja poświęcona zdrowemu odżywianiu pt. „Jestem tym co jem”. Jej organizatorem była   klasa III TEI,( z głównymi koordynatorkami Beatą Nakielską i Adelą Pałubicką na czele)   pod opieką p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej. W poniedziałek 15.04 na apelu szkolnym zainaugurowany został tydzień akcji „Jestem tym co jem” , a następnie odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat zdrowego żywienia. W kolejne dni organizatorzy, we wszystkich klasach, przedstawili  poparte prezentacjami multimedialnymi, zasady zdrowego trybu życia, prezentowali filmiki o zdrowym żywieniu , na przerwach sprzedawali jabłka, zdrowe kanapki, wodę mineralną. Szkołę w tym czasie ozdabiały wykonane przez uczniów , w ramach konkursu, plakaty poświęcone zdrowemu stylowi życia i odżywiania. Uczniowie wzięli także udział w badaniach ankietowych związanych ze zdrowym odżywianiem. W piątek  19 kwietnia ,na zakończenie  tygodnia „Jestem tym co jem”  gościem  ZSP w Malachinie,  była pani Sabina Budkiewicz dietetyk z Poradni dietetycznej NZOZ Gemini w Chojnicach, która w bardzo interesujący sposób  podzieliła się swoją wiedzą i refleksjami na temat prawidłowego odżywiania, omówiła wyniki ankiety , wręczyła nagrody za najlepsze prace konkursowe ( pierwsze  miejsce w konkursie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania zajęła Adela Pałubicka, drugie miejsce Michał Hrynewka ,a trzecie  Marcin Szulc,  konkurs plastyczny wygrał Damian Kaszubowski, drugie miejsce zajęła Aneta Knitter, a trzecie Anna Kitowska). Dyrektor szkoły podziękowała pani Sabinie Budkiewicz za podniesienie swoją obecnością i fachową wiedzą rangi podsumowania tygodnia „Jestem tym co jem”, organizatorom  za inicjatywę i zaangażowanie oraz za to, że zebrane  w ramach akcji pieniądze  ( w sumie 577 zł) młodzież zdecydowała by przekazać na rehabilitacją Bartka Wycinki ( absolwenta szkoły).

Mat. Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia: Patrycja Lubowiecka

Zapraszamy do naszej galerii!