GratulacjeSzkoła 1Szkoła 2Zakończenie rokumrowiec

561 UCZNIÓW ROZPOCZĘŁO ROK SZKOLNY W ZESPOLE SZKÓŁ W MALACHINIE

561 UCZNIÓW ROZPOCZĘŁO ROK SZKOLNY  W ZESPOLE SZKÓŁ W MALACHINIE

W środę 1 września  2021 roku, drugi rok z rzędu w skromniejszej niż zwykle oprawie, za to w dwóch turach o godz.1000 i godz. 1130 -   561  uczniów, w 22 oddziałach Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Zespole Szkół  w Malachinie, rozpoczęło rok szkolny 2021-2022.

Edukację w klasach pierwszych podjęło w 2021 roku 159 uczniów w tym: 16 techników informatyków, 14 techników ekonomistów, 26 mechaników pojazdów samochodowych, 25 sprzedawców, 12 stolarzy, 15 fryzjerów , 12 kucharzy, 5 ślusarzy , 3 piekarzy, 2 rolników , 7 monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, 10 elektryków, 3  murarzy-tynkarzy, 1 obuwnik, 1 blacharz samochodowy  , 2 cukierników, 4 ogrodników, 1 mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej.

Podczas uroczystości dyrektor ZS w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel nawiązała do 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej, przeczytała list z życzeniami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego od wnuczki patrona szkoły Augustyna Szpręgi p, Gabrieli Depka-Wierzbickiej, przedstawiła pokrótce zadania na nowy rok szkolny, w tym procedury bezpieczeństwa i informacje dotyczące szczepień w związku COVID-19, powitała nowego nauczyciela ks. Wiktora Tarczyńskiego i pogratulowała awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego p. Kamili Karcz.

Dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom wzajemnej życzliwości, współpracy, szacunku,  troski o zdrowie i mimo wszystko  optymizmu w tym trudnym, naznaczonym COVIDEM-19 roku szkolnym 2021-2022.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie

Zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda możecie jak zwykle obejrzeć w naszej GALERII dostępnej w menu INFORMACJE