mrowiecSzkoła 2Szkoła 1Zakończenie rokuGratulacje

Aktualności

13 rocznik absolwentów Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie kończy szkołę, z przesłaniem by nawet ptasiego mleka im w życiu nie brakowało!

13 rocznik absolwentów Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie  kończy szkołę,  z przesłaniem by nawet ptasiego mleka im w życiu nie brakowało!

30 kwietnia 2021r w ZS w Malachinie miała miejsce skromniejsza niż zwykle uroczystość zakończenia edukacji klasy 4 technikum.

Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel witając uczniów klasy 4TEI i ich wychowawczynię p. Iwonę Chmielewska oraz przedstawicieli grona pedagogicznego, zwróciła uwagę, że są 13 rocznikiem absolwentów Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, nietypowym, bo przez kilkanaście miesięcy pozbawionym normalnego, stacjonarnego nauczania, pozbawionym możliwości zorganizowania Studniówki i zaplanowanych wycieczek, żegnanym bez udziału rodziców i gości, skromniej niż zwykle z powodu reżimu sanitarnego, a mimo to zgranym i dzielnym, zasługującym na gratulacje, w tym za aktywny udział w „Programie motywacyjnym dla uczniów pomorskich szkół zawodowych współfinansowanym ze środków UE w ramach RPO na lata 2014-2020” (14 stypendiów Marszałka Województwa, 19 staży i 8 kursów) i na to, by im w życiu nie zabrakło nawet przysłowiowego ptasiego mleka! I symbolicznie przekazała absolwentom na osłodę wszystkich trudów – właśnie ptasie mleczko, a także pozytywne przesłania zawarte książkach z wierszami o zwierzętach autorstwa nauczyciela ZS w Malachinie p. Wiesława Błacha.

Następnie, w imieniu nieobecnej na uroczystości, wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka-Wierzbickiej, przeczytała wzruszające i jednocześnie pełne optymizmu dedykacje, własnoręcznie przez nią napisane, w podarowanych najlepszym uczniom, książkach.

Najlepsza absolwentka Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie Monika Landowska (średnia ocen za 4 lata 5,85), stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Marszałka Województwa Pomorskiego, nagrodzona została okolicznościowym grawertonem, książkami ufundowanymi przez radę Rodziców i wnuczkę patrona szkoły (od której otrzymała również osobisty list z gratulacjami) i została przedstawiona do nagrody Starosty.

Świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, nauczycieli ,wnuczkę patrona szkoły, okolicznościowe grawertony wzorowego Absolwenta Technikum im. Augustyna Szpręgi otrzymały: Klaudia Czapiewska ( śr. ocen za 4 lata 5,63, pięciokrotna Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego), Anna Nakelska ( śr ocen 5,44, 2 stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego. Nagrody i gratulacje otrzymały także uczennice kończące szkołę z wyróżnieniem i jednocześnie stypendystki Marszałka Województwa Pomorskiego Karolina Żygowska ( śr. ocen 5,15) i Wiktoria Margańska ( śr. Ocen 5,07). Gratulacje, nagrody i  podziękowania za prace na rzecz szkoły odebrały Joanna Połom i stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego Karolina Ossowska, a medale za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych Adrian Burchardt, Artur Kotlęga, Jakub Szulc, Patryk Śpica, Małgorzata Pruska, Patrycja Sękowska, Katarzyna Pastwa, a Adrian Narloch medal za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i poczcie sztandarowym.

Absolwentom Technikum, życzymy zdania egzaminów maturalnych oraz zawodowych, szczęśliwego, odpowiedzialnego, dorosłego życia, mimo wszystko uśmiechu na co dzień i by nie brakowało im nawet  ptasiego mleka!

Łączę pozdrowienia Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie

 

W naszek GALERII zdjęcia z uroczystości, które zrobiła p. Patrycja Linda - zapraszamy do obejrzenia