Szkoła 1Szkoła 2Zakończenie rokuGratulacjemrowiec

AKCJA CHRYZANTEMA W ZESPOLE SZKÓŁ W MALACHINIE

AKCJA CHRYZANTEMA  W ZESPOLE SZKÓŁ W MALACHINIE

4 listopada 2020r Zespół Szkół w Malachinie zgłosił do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamiar odbioru 2000 chryzantem, celem wsparcia ogrodników, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

W piątek i sobotę 6 i 7 listopada piękne chryzantemy, z zaprzyjaźnionego ze szkołą ogrodnictwa z Karsina, uczniowie klas 1A, 2AP i 3E razem ze swoimi nauczycielami p. Ewą Bloch, Justyną Rokita i Kamilą Cierzan-Czapiewską złożyli przed tablicą pamiątkową oraz na wszystkich grobach na Cmentarzu Honorowym w Czersku, a także na wszystkich grobach na Cmentarzu Wojennym w Łukowie. Dla uczniów była to wyjątkowa lekcja patriotyzmu i pamięci o tych, których nie ma….

Pozostałe chryzantemy ozdabiają plac szkolny i groby bliskich rodzin uczniów, nauczycieli i zaprzyjaźnionych ze szkołą osób.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie

W załączeniu zdjęcia wykonane przez Jakuba Galikowskiego.