Szkoła 1Targi edukacyjne 2016_2Zakończenie rokumrowiecGratulacje

Aktualności

„Oddają krew w rodzinnej atmosferze”

imageDziś (27.09.) odbyła się kolejna już akcja poboru krwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Przypomnijmy do tej pory na terenie szkoły zorganizowano siedemnaście tego typu przedsięwzięć. Młodzież i pracownicy placówki oddali ponad 250 litrów krwi.  

Jeszcze rano nie wiadomo było czy przeprowadzenie dzisiejszej akcji będzie możliwe. Dlaczego? Z powodu braku prądu w szkole. 

- Jednak pomimo tej „przygody” zdecydowaliśmy się na przyjęcie krwiobusu. Strażacy z Czerska zaoferowali pomoc – byli gotowi od razu użyczyć agregat prądotwórczy, jednak okazało się, że na wyposażeniu mobilnego punktu poboru krwi znajduje się podobne urządzenie – wyjaśnia Elwira Bieszke – Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie. 

- U nas panuje rodzinna atmosfera. Uczniowie pełnoletni oddają krew, a ci którzy nie mają ukończonych osiemnastu lat przygotowują… kanapki i napoje dla personelu jak również kolegów i koleżanek uczestniczących w akcji. Dziś dodatkowo otrzymaliśmy dwie blachy smacznej drożdżówki (własnego wypieku) od osoby, dla której zbierano niedawno krew – mówi Kamila Cierzan – Czapiewska.

Gotowych oddać krew było dzisiaj ok. 60 osób, a ok. 45  z nich przekazało po 450 ml życiodajnego płynu dla potrzebujących. Tym samym szkoła dopisze do swych statystyk kolejne oddane niespełna 20 litrów krwi.