Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 2GratulacjeZakończenie rokuSzkoła 1

Aktualności

64 UCZNIÓW KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W 16 ZAWODACH UKOŃCZYŁO EDUKACJĘ W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI W ZS W MALACHINIE

64 UCZNIÓW KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W 16 ZAWODACH  UKOŃCZYŁO EDUKACJĘ  W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA  IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI  W ZS W MALACHINIE

26 czerwca 2020 r. 64 uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Jest to pierwszy rocznik uczniów, którzy kończą szkolę branżową, a nie tak, jak do tej pory zawodową. W klasach trzecich uczyło się: 16 sprzedawców, 9 mechaników pojazdów samochodowych, 1 blacharz samochodowy, 1 elektromechanik pojazdów samochodowych, 6 kucharzy, 4 ślusarzy, 5 fryzjerów, 3 stolarzy, 5 obuwników, 1 cukiernik, 2 piekarzy, 4 murarzy-tynkarzy, 1 monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, 2 wędliniarzy, 1 ogrodnik, 2 tapicerów,

Z powodu koronawirusa w uroczystości nie mogli uczestniczyć rodzice i pracodawcy uczniów, a także wnuczka patrona szkoły oraz przewodnicząca Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel pogratulowała absolwentom z klas 3B, 3C, 3E, ich rodzicom, pracodawcom oraz wychowawcom: Mariuszowi Jażdżewskiemu, Mirosławie Lorek-Czapiewskiej i Kamili Cierzan-Czapiewskiej i nauczycielom uczącym w tych klasach, dobrych wyników nauczania średnia ocen 3,79 i zachowania: 56% ocen wzorowych i bardzo dobrych.

Najlepszym absolwentem szkoły ze średnią ocen za 3 lata edukacji: 5,59 został trzykrotny stypendysta stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, nagrodzony również nagrodą Starosty, Patryk Kłos kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych u p. Benedykta Górnego w Czersku. Patryk otrzymał grawerton Najlepszego Absolwenta, pamiątkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz książkę i list z piękną, osobistą dedykacją wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka-Wierzbickiej.

Drugie miejsce w szkole pod względem nauki, ze średnią ocen za 3 lata: 5,05 zajęła kształcąca się w zawodzie sprzedawca w FHU „SAW” Wojciech Słomiński - Klaudia Glaza, została nagrodzona książkami, w tym z osobistym przesłaniem od wnuczki patrona szkoły, grawertonem oraz tak jak wszyscy absolwenci branżowej szkoły ….kubeczkiem szczęścia i wierszami o zwierzętach z dedykacją od autora p. Wiesława Błacha.

Książki z pięknymi, optymistycznymi przesłaniami i życzeniami od wnuczki patrona szkoły, okolicznościowe grawertony, kubeczki szczęścia, otrzymały stypendystki stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego:

  • Michalina Żabińska kształcąca się w zawodzie sprzedawca u p. Romana Sijki w Silver sp.zoo Rytel, ( śr. ocen za 3 lata 4,95)

  • Adrianna Gwizdała ucząca się zawodu fryzjer w Zakładzie Fryzjerskim ‘Monika” u p. Moniki Smorczewskiej ( śr. ocen 4,83)

  • Monika Beling, kształcąca się w zawodzie sprzedawca w sklepie Spożywczo-przemysłowym Wiesława Wysockiego. Monika dodatkowo otrzymała Puchar Mistrzyni Sportu i Medal za 5 rekordów szkoły.

Medal Wzorowego Absolwenta Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie i pamiątkowe nagrody otrzymali także: Klaudia Szandrach (świadectwo z wyróżnieniem), Dariusz Kosiedowski, Kamila Rekowska, Paweł Kamrowski. Puchary dla Mistrzów Sporu otrzymali : Kacper Kleina i Miłosz Podstawski, a Andżelika Ossowska stypendystka stypendium Marszałka Województwa dodatkowe nagrody książkowe.

Miłym akcentem i pamiątką dla każdego absolwenta na pewno są książki z wierszami autorstwa p. Wiesława Błacha - nauczyciela ZS w Malachinie, a także „kubeczki szczęścia”, które będą zawsze przypominać tylko szczęśliwe chwile spędzone w ZS w Malachinie.

Na zakończenie dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel w imieniu wszystkich pracowników ZS w Malachinie i swoim, życzyła absolwentom szczęścia w dorosłym już życiu: w sprawach osobistych oraz zdania niełatwych egzaminów zawodowych przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną lub w Izbach Rzemieślniczych, a także satysfakcjonującej pracy lub własnej firmy w wyuczonym zawodzie!

ŚWIADECTWA DLA UCZNIÓW KLAS PROMOCYJNYCH W ZS W MALACHINIE

Po uroczystości pożegnania klas 3 Branżowej Szkoły I stopnia, 26 czerwca 2020r. od godziny 10,30 w odstępach co 30 minut, z zachowaniem dyscypliny sanitarnej związanej z korona wirusem, świadectwa z rąk wychowawców odbierali uczniowie klas promocyjnych. Najlepsi z nich otrzymali świadectwa z wyróżnieniem , nagrody książkowe i medal wzorowego ucznia,

  • w klasach branżowej szkoły: Emilia Pestka z kl. 1AP ( śr. 5,42), Kacper Fierek z 1CG ( śr. 5,41), Wiktoria Magulska z 1CG ( śr. 5,24), Monika Pastwa z 1DP ( śr. 5,00), Żaklina Pastwa z 1AG (śr. 5,00), Aleksandra Czarnowska (śr. 4,94), Angelika Gibas z 2C ( śr. 4,93), Kewin Miszker z kl.2C (śr.4,85), Kajetan Czerwiński z 1AP ( śr. 4,83), Robert Kononowicz z 2B ( śr. 4,83), Oliwia Wrzesińska z 1CG ( 4,82), Dominika Lewińska z 2C ( śr. 4,79) i Wojciech Hrynewka z kl. 2E

  • w klasach Technikum : Wiktoria Kiełpińska z 2TEI ( śr. 5,71), Oliwia Rekowska z 1TP (śr. 5,67), Monika Landowska z kl.3TEI( śr. 5,64), Oskar Skóra z kl.1TP (śr. 5,62) Klaudia Czapiewska z kl. 3TEI (śr. 5,50), Anna Nakelska z 3TEI ( śr. 5,25), Weronika Lica z kl. 2TEI (śr. 5,06), Katarzyna Linda z 2TEI (śr. 5,00), Daria Suszek z 2TEI ( śr. 5,00), Karolina Żygowska 3TEI (śr. 4,92), Malwina Miszczyńska 2TEI (śr. 4,82), Patrycja Matern z 1TG ( śr. 4,80), Alicja Stosik z 1TG ( śr.4,80), Wiktoria Margańska 3TEI (śr. 4,75), Zuzanna Piekarska 2TEI (śr. 4,74).

 

Wiktoria Kiełpińska i Oliwia Rekowska wytypowane zostały do stypendium Prezesa Rady Ministrów, a oprócz tego wraz z Moniką Landowską, Oskarem Skóra, Wiktorią Magulską do stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego .

 

Wszystkim życzymy miłego wypoczynku, pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie.

 

W naszej Galerii zdjęcia z uroczystości pożegnania klas 3 Branżowej szkoły I stopnia wykonane przez p. Patrycję Linda i p. Joannę Jasińską