Szkoła 2GratulacjemrowiecZakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2

CHWILA WSPOMNIEŃ- NIETYPOWE ZAKOŃCZENIE EDUKACJI W TECHNIKUM IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI W MALACHINIE

Wprawdzie edukacja uczniów klasy 4 Technikum formalnie zakończyła się 24 czerwca 2020 r. jednakże z uwagi na reżim sanitarny z powodu epidemii koronawirusa, pożegnanie absolwentów, bez udziału gości, odbyło się 8 czerwca, po zakończeniu pisemnej matury z języka polskiego. Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel zwróciła uwagę, że jest to 12 rocznik absolwentów Technikum w Malachinie, a 10 z patronem szkoły Augustynem Szpręgą. Podsumowała 4 lata edukacji, pogratulowała klasie 4TEI i jej wychowawcy panu Marcinowi Czapiewskiemu oraz nauczycielom trzeciego miejsca w historii szkoły w wynikach w nauce - średnia całej klasy za 4 lata to 3,91. W imieniu wnuczki patrona szkoły pani Gabrieli Depka-Wierzbickiej przeczytała wzruszające i jednocześnie pełne optymizmu dedykacje, własnoręcznie przez nią napisane w podarowanych najlepszym uczniom, książkach. Najlepsza absolwentka Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie Zuzanna Grinholc (średnia ocen za 4 lata 5,97 ), dwukrotna stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów i czterokrotna Marszałka Województwa Pomorskiego, nagrodzona została okolicznościowym grawertonem, książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców i wnuczkę patrona szkoły (od której otrzymała również osobisty list z gratulacjami) i została przedstawiona do nagrody Starosty.Świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, nauczycieli ,wnuczkę patrona szkoły, okolicznościowe grawertony wzorowego Absolwenta Technikum im. Augustyna Szpręgi otrzymali: trzykrotni stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego: Weronika Wajdzik ( śr. ocen za 4 lata 5,48) Natalia Skajewska( 5,48) Krystian Augustyński ( 5,33) , dwukrotna stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego: Karolina Gruchała-Więsierska ( 5,45), stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego z 2018 roku : Katarzyna Szynszecka ( 5,03), Natalia Borkowska ( 4,93) Kamila Leszczyńska, Paulina Popielas, oraz stypendystka MWP i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Dahlke. Anna Pestka otrzymała specjalne podziękowania od nauczycieli, Nikodem Lipski puchar dla Mistrza Sportu, a wszyscy absolwenci, dodatkowo, na pamiątkę kubeczki ze zdjęciem całej klasy i nauczycieli. Absolwentom Technikum, życzymy zdania egzaminów maturalnych oraz zawodowych, szczęśliwego, odpowiedzialnego, dorosłego życia i mimo wszystko uśmiechu na co dzień!

Łączę pozdrowienia Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZS w Malachinie

Zdjęcia z uroczystości autorstwa pani Patrycji Linda do obejrzenia w naszej GALERII