mrowiecSzkoła 1Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Gratulacje

Aktualności

Uroczystość 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZS w Malachinie

Uroczystość  101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZS w Malachinie
W piątek 8 listopada 2019 r. młodzież Zespołu Szkół w Malachinie – Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia  im. Augustyna Szpręgi  uczestniczyła, jak co roku, w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu, mającej na celu upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o 11,110 –  uczniowie i nauczyciele ZS  dołączyli do  około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli którzy zgłosili swój udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i wspólne odśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy.  Następnie uczniowie szkolnej grupy recytatorsko-wokalnej: Laura Wajdzik, Paulina Bernhagen, Joanna Połom, Karolina Kierszk, Zuzanna Piekarska, Weronika Lica, Natalia Borkowska, Aleksandra Dahlke, Anna Nakelska, Klaudia Czapiewska, Patryk Janikowski, Karolina Kułakowska, Marcelina Peplińska, Ewelina Peplińska, przedstawiły przeplatane poezją i pieśniami patriotycznymi, najważniejsze fakty, daty i nazwiska związane z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Reżyserem przedstawienia była pani Iwona Chmielewska, scenografię przygotowały  Anna Pestka i Natalia Borkowska, a oprawę muzyczną i nagłośnienie zabezpieczyli Szymon Wojcieszczyk i Nikodem Lipski.

W czasie uroczystości dyrektor szkoły przybliżyła sylwetkę patrona szkoły Augustyna Szpręgi i jego udział w odzyskaniu przez Polskę Niepodległości, za co został uhonorowany m.in. pierścieniem pamiątkowym Organizacji Wojskowej Pomorza OWP nr 5. Pani Dyrektor zaapelowała również o udekorowanie domów we flagi narodowe, jako wyraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami i radości z dnia Narodowego Święta Niepodległości.

 

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel

W załączeniu:  zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda