Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2mrowiecSzkoła 2Szkoła 1

Aktualności

Historyczne pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie

Historyczne pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie

Po pierwsze nie w piątek, a w środę, po drugie po raz ostatni – tak przebiegało historyczne z tych dwóch powodów zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie.

W środę 19 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, z udziałem wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka-Wierzbickiej i jej męża, oraz grona pedagogicznego i zaproszonych przez dyrekcję szkoły rodziców kończących szkołę uczniów, odbyło się uroczyste zakończenie  roku szkolnego 2018/2019. W związku z reformą oświaty z 2017 roku zasadnicze szkoły zawodowe zostały zastąpione przez branżowe szkoły I stopnia i rok 2019 jest ostatnim rokiem ich funkcjonowania. Stąd opisywane zakończenie miało wymiar historyczny, gdyż pożegnanie tegorocznych absolwentów to jednocześnie pożegnanie Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie.

Po powitaniu wszystkich uczestników uroczystości przez wicedyrektora Waldemara Czapiewskiego na scenę zostali zaproszeni wzorowi i wyróżniający się absolwenci, którzy specjalnie na tę okoliczność założyli odświętne togi. Przy dźwiękach werbli wprowadzono sztandar, a następnie odśpiewano hymn państwowy. Przemówienie do absolwentów wygłosiła powracająca do zdrowia pani dyrektor Elwira Bieszke – Binnebesel, która jak zawsze zwykła to czynić, w ciepłych i serdecznych słowach podsumowała trzyletni pobyt w szkole bohaterów tej uroczystości czyli uczniów klas 3B, 3C, 3D i 3E. Po przemówieniu pani dyrektor specjalne nagrody najlepszym absolwentom przekazała pani Gabriela Depka –Wierzbicka, gość specjalny uroczystości, wnuczka patrona szkoły Augustyna Szpręgi. Pani Gabriela jak to zwykła czynić już od 9 lat, ufundowała książki które opatrzyła własnoręcznie napisaną dedykacją  oraz wręczyła inne upominki związane z zainteresowaniami wyróżnionego absolwenta.

W tym roku najlepszą absolwentką Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie z najwyższą średnią 5,21 została Daria Laskowska z klasy 3D. Daria tym samym została przedstawiona do nagrody starosty powiatu chojnickiego  „Najlepszy Absolwent Szkoły w roku szkolnym 2018/2019”, którą odebrała na uroczystej gali w Centrum Edukacji Wdrożeniowej w Chojnicach 18 czerwca br.

Dwa równorzędne drugie miejsca ze średnią ocen 5,00 zajęły Emilia Prondzinska i Aleksandra Szczygieł, obie z klasy 3C. Warto przypomnieć, że pierwsza z uczennic czyli Emilia to stypendystka Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2017/2018 i  2018/19. Miejsce czwarte ze średnią 4,90 zajęła Barbara Teresa Wajdzik z klasy 3D, a miejsce piąte ze średnią 4,86 zajęła Karolina Kąkol z klasy 3C. Miejsce szóste ze średnią ocen za 3 lata nauki 4,81 i tym samym ostatnie „świadectwo z paskiem” zdobyła Paulina Czapiewska z klasy 3C. Paulina to również stypendystka Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2017/2018.  Świadectwa z wyróżnieniem, medale wzorowego absolwenta i nagrody książkowe wręczały pani dyrektor oraz wychowawczynie: pani Dorota Thiede – wychowawca klasy 3C oraz pani Elżbieta Gornowicz – wychowawca klasy 3D.

Ponadto medalami „WYRÓŻNIAJĄCY ABSOLWENT ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI W MALACHINIE” uhonorowani zostali  absolwenci, którzy osiągnęli średnią ocen za 3 lata edukacji powyżej 4,0. Medale otrzymali: Urszula Stoppa, Natalia Babińska, i Łukasz Czapiewski z klasy 3E pani Beaty Łobockiej; Klaudia Guth, Krystian Grużliński, i Agnieszka Knitter z klasy 3D pani Elżbiety Gornowicz; Natalia Duraj z klasy 3C pani Doroty Thiede oraz Paweł Łangowski i Robert Lipski z klasy 3B pani Magdaleny Kucharskiej.

A że przecież nie samą nauką żyje uczeń, to nie mogło zabraknąć nagród dla najlepszych sportowców. Pamiątkowe grawerowane tabliczki dla najlepszych sportowców szkoły z rąk pana Marcina Czapiewskiego odebrali Kevin Wojciechowski z klasy 3C i Martin Bąk z klasy 3B, a pani Justyna Rokita wręczyła tabliczkę oraz nagrodę specjalną w postaci bonu podarunkowego o wartości 200 zł na zakup odzieży sportowej w markowym sklepie sportowym dla SPORTOWCA ROKU którym jednogłośnie została Natalia Babińska z klasy 3E.

Były również nagrody za konkursy zawodowe i przedmiotowe. Pani Gabriela Wrycza wręczyła pamiątkowe kubki za I miejsce w powiatowym konkursie na najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca, uczennicom  z klasy 3C Emilii Prondzinskiej i Sandrze Zdrowowicz. Z kolei pani Mirosława Lorek-Czapiewska wręczyła pamiątkowy kubek za III miejsce w Szkolnej Lidze Ortograficznej Basi Wajdzik z klasy 3D.

Potem wychowawcy klas rozdali świadectwa ukończenia szkoły pozostałym absolwentom. Były jeszcze przemówienia. W imieniu absolwentów za trud włożony w wykształcenie młodych kadr lokalnego rynku pracy podziękowała Klaudia Guth - przewodnicząca klasy 3D. Były słowa pożegnania skierowane do  absolwentów opuszczających szkolne mury przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Aleksandrę Dahlke, było błogosławieństwo na dalszą drogę życiową z ust księdza Tomasza Bielickiego i były na koniec pyszne pączki na osłodę chwil pożegnania, które były takim prezentem – niespodzianką zafundowaną wszystkim uczestnikom tej pięknej uroczystości przez panią dyrektor Elwirę Bieszke-Binnebesel.

Na koniec pan wicedyrektor podziękował za trud pracy nauczycielom pełniącym obowiązki wychowawców, a także rodzicom absolwentów, którzy bardzo aktywnie włączali się do pracy  na rzecz  szkoły. Absolwentom zaś życzył świetnych wyników na egzaminach zawodowych oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym. „Liczę na to, że nie zapomnicie o swojej szkole i będziecie nas odwiedzać, gdziekolwiek nie zaprowadziłyby was ścieżki dalszego życia” – takim przesłaniem zakończył uroczystość.

ZSP Malachin

Zdjęcia – Patrycja Linda

Więcej zdjęć jak zwykle możecie znaleźć w NASZEJ GALERII