Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2GratulacjeSzkoła 1Szkoła 2

Aktualności

Uroczyste pożegnanie absolwentów czyli klasy 4TEI

Uroczyste pożegnanie absolwentów czyli klasy 4TEI

„Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie. Witam bardzo serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości z wnuczką patrona naszej szkoły panią Gabrielą Depka – Wierzbicką na czele…”  tak w piątek 26 kwietnia 2019 roku rozpoczął uroczystość ukończenia szkoły przez klasę 4TEI wicedyrektor Waldemar Czapiewski.

W obecności nauczycieli i zaproszonych rodziców, których niemalże stu procentowa obecność podniosła rangę uroczystości, absolwenci klasy czwartej, kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik informatyk, zakończyli swoją czteroletnią edukację w ZSP w Malachinie. Po wprowadzeniu sztandaru i wysłuchaniu hymnu państwowego prowadzący uroczystość wicedyrektor oddał głos powracającej do zdrowia Dyrektor szkoły pani Elwirze Bieszke Binnebesel, która została powitana przez młodzież owacjami na stojąco. Po przemówieniu do młodzieży pani Dyrektor podziękowała Przewodniczącej Rady Rodziców pani Marii Korda za pełnienie tej zaszczytnej funkcji przez 4 ostatnie lata. Potem, co stało się już tradycją zakończeń roku szkolnego w ZSP w Malachinie, szereg niespodzianek w postaci prezentów którymi są piękne książki z dedykacją przygotowała pani Gabriela Depka Wierzbica - wnuczka patrona Szkoły Augustyna Szpręgi. W tym roku pani Gabriela wyróżniła dwie najlepsze absolwentki Martę Korda i Paulinę Wajdzik oraz najbardziej zaangażowanego w pracę społeczną Marcina Reszczyńskiego. Kwiaty i książki otrzymali też pani Maria Korda i pan wicedyrektor, a kosz z kwiatami ogrodowymi pani dyrektor. Na sali pojawiła się również poczta kwiatowa i 80 pięknych czerwonych róż zostało rozdanych wszystkim uczestnikom uroczystości.

Zanim nastąpiło rozdanie świadectw dyplomów i nagród scenę opanowały przedstawicielki żegnanych tego dnia absolwentów: Paulina Leper i Paulina Wajdzik, które w ramach podziękowania wręczały wszystkim nauczycielom, z którymi miały przez te 4 lata lekcje, pamiątkowe medale z dowcipnymi sentencjami na temat każdego z nich, a swoją ukochaną panią Dyrektor obdarowały przepięknym koszem kwiatów. Po ich wystąpieniu mikrofon przejęła wzruszona wychowawczyni klasy pani Renata Jaworska, która w przemówieniu pełnym refleksji i zadumy nad czasem pobytu swoich podopiecznych w szkole podsumowała ich pracę.

Najważniejsza część ceremonii to jednak wręczenie nagród wyróżniającym się uczniom. Najlepszą absolwentką ZSP w Malachinie została Marta Korda z imponującą średnią ocen 5,79 za za okres 4 lat. Marta otrzymała świadectwo z wyróżnieniem, nagrodę książkową, medal najlepsza absolwentka technikum, pamiątkowy kubek z dedykacją oraz tabliczkę z wypisanymi zasługami takiej oto treści:

Gratulujemy

Marcie Korda

TYTUŁU NAJLEPSZEJ ABSOLWENTKI TECHNIKUM

IM. AUGUSTYNA SZPRĘGI W MALACHINIE

ukończenia  szkoły z  wyróżnieniem,

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok 2016/2017,

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny  2016/2017,2017/2018, 2018/2019,

dziękujemy

za aktywną 4 letnią działalność w  wolontariacie, poczcie sztandarowym,

szkolnej grupie teatralnej, realizację projektu Pomorskie Drogi ku Niepodległej

i życzymy  dalszych sukcesów

- dyrektor, nauczyciele i pracownicy ZSP w Malachinie

26.04.2019r.

W podobny sposób zostały uhonorowane Paulina Wajdzik i Marta Jasnoch, które osiągnęły tylko nieznacznie niższe średnie, bo obie 5,66, a ich zasługi wypisane na pamiątkowych tabliczkach były równie imponujące jak Marty. Warto odnotować, że świadectwa z wyróżnieniem i podobne jak poprzednio nagrody otrzymały jeszcze Paulina Leper i Weronika Kiełpinska. Najlepszym sportowcem klasy został Kamil Słomiński, któremu pamiątkowy puchar wręczył pan Marcin Czapiewski.

Ponadto za ligę ortograficzną nagrody dla Marty Kordy i Weroniki Kiełpińskiej wręczyła pani Mirosława Lorek Czapiewska, a za konkurs geograficzny dla Pauliny Wajdzik i Marty Kordy pani Elżbieta Gornowicz.

Tradycyjne słowa pożegnania do absolwentów skierowała przewodnicząca samorządu uczniowskiego uczennica klasy 3TEI Aleksandra Dahlke. Na koniec na osłodę chwil pożegnania na scenę wjechał ufundowany przez absolwentów wspaniały tort. Potem już tylko ostatnia sesja zdjęciowa, a w tle „To już jest koniec” zespołu Elektryczne gitary.

Absolwentom Technikum, życzymy zdania egzaminów maturalnych oraz zawodowych i szczęśliwego, odpowiedzialnego, dorosłego życia, zgodnie z przesłaniem, którym jest parafrazą cytatu z przemówienia prezydenta USA J.F. Kennediego: „Nie pytaj co inni mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla innych”.

Pragnę tą drogą podziękować uczniom klasy 3TEI Natalii Skajewskiej, Karolinie Gruchała Więsierskiej i Adrianowi Narlochowi za poczet sztandarowy oraz uczniom klasy 2TEI Jakubowi Szulcowi i Bartoszowi Turzyńskiemu za oprawę muzyczną uroczystości, a pani Patrycja Linda za zdjęcia, które możecie obejrzeć w naszej galerii.

wicedyrektor Waldemar Czapiewski