Zakończenie rokuSzkoła 1Szkoła 2GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2

Aktualności

Pomogliśmy "Hospicjum Pomorze Dzieciom" .

Pomogliśmy

W dniach 7 - 11 grudnia odbywały się w naszej szkole akcja sprzedaży ciast oraz kwesta na rzecz "Hospicjum Pomorze Dzieciom".  Uczniowie dzięki swej aktywności i zaradności zebrali 2500 zł.

W środę 12 grudnia  w szkole gościła p. Ewa Liegman -  na codzień prezes zarządu fundacji " Hospicjum Pomorze Dzieciom", a dla tych którzy mieli okazję ja poznać bliżej, niezwykły człowiek, poświęcony bez reszty swoim podopiecznym i misji niesienia pomocy ludziom znajdujacym się w najtrudniejszym momencie swojego życia.

W czasie spotkań z uczniami i nauczycielami przybliżyła ideę prowadzenia hospicjum, wskazując jednocześnie na ważne aspekty naszego życia. Jej wykład połączony z prezentacją, zrobił ogromne wrażenie na słuchaczach. Nikt nie miał żadnej wątpliwości, że warto pomagać, warto cieszyć się każdą chwilą w życiu i doceniać to, co jest nam dane.

W czasie spotkania młodzież i p. Kamila Cierzan-Czapiewska przekazała na rzecz Hospicjum, na ręce pani Ewy Liegman 2500 zł., a dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel  w imieniu całej społeczności ZSP w Malachinie zadeklarowała chęć dalszej pomocy dla Hospicjum, co w następnych latach zostanie połączone z corocznymi szkolnymi Akcjami " Wigilia"

Elwira Bieszke-Binnebesel