Zakończenie rokuGratulacjemrowiecSzkoła 2Szkoła 1

Aktualności

Zwycięztwo i porażka w pojedynkach z LO Czersk

Zwycięztwo i porażka w pojedynkach z LO Czersk

W piątek 16 listopada br. odbyły się mecze piłki ręcznej dziewcząt i chłopców rozgrywane w ramach tegoroczej edycji Licealiady Młodziezy Szkolnej. Podobnie jak w poprzednich latach rozgrywki na szczeblu miejsko - gminnym w tej dyscyplinie są wewnętrzną sprawą dwóch miejscowych szkół ponadgimnazjalnych czyli ZSP w Malachinie i LO Czersk. Zawody rozpoczęły dziewczęta. Nasza drużyna pod wodzą pani Justyny Rokita wystąpiła w składzie: Natalia Babińska, Kamila Brzezińska, Katarzyna Linda, Karolina Ossowska, Joanna Połom, Małgorzata Pruska, Klaudia Przytarska, Patrycja Sękowska, Daria Winczewska i Magdalena Wrycza. W początkowej fazie mecz miał niezwykle wyrównany przebieg. W naszej drużynie raz po raz szybkimi kontratakami popisywała się zdecydowana liderka naszego zespołu - Patrycja Sękowska. Na przerwę nasze dziewczęta schodziły jednak z minimalna stratą bramkową, bowiem pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 9 : 7 dla LO Czersk. W dugiej połowie trenerka drużyny LO pani Joanna Fidurska zdecydowała się na indywidualne krycie naszej najlepszej zawodniczki czyli Patrycji Sękowskiej i wtedy nieco posypała sie gra naszych dziewcząt. I mimo tego, że dwoiła się i troiła w bramce   Małgorzata Pruska, a w polu Karolina Ossowska i Katarzyna Linda to i tak wcześniejszej skuteczności Patrycji nie dało się dorównać i trzeba było pogodzić się z porażką. Mecz zakończył sie ostatecznie wynikiem 17 : 12 dla drużyny LO Czersk. Odnotować jednak warto, że nasza najlepsza zawodniczka czyli Patrycja Sękowska zdobyła aż 8 bramek, a 4 bramki rzuciła Karolina Ossowska. Dla porównania najlepsza zawodniczka druzyny LO - Maja Jabłońska zbobyła bramek 6, a druga Małgorzata Zabrocka zdobyła 4 bramki.