mrowiecZakończenie rokuGratulacjeSzkoła 1Targi edukacyjne 2016_2

Aktualności

220 paczek świątecznych dla dzieci przygotowali uczniowie, nauczyciele i absolwenci ZSP w Malachinie!

 

Akcje Wigilia organizowane są przez uczniów i nauczycieli ZSP w Malachinie już od 12 lat. Uczniowie od listopada sprzedawali w szkole, ciasta i chleby swojego wypieku, kanapki, tosty, sałatki, owoce, frytki, krokiety, a nawet myli samochody. Absolwenc naszej szkoły wsparli akcję finansowo i podarowali ubrania. W szkole 6 grudnia odbył się też charytatywny turniej piłki siatkowej, w którym zmierzyli się nauczyciele, uczniowie i absolwenci ( najlepsi okazali się uczniowie) , a dochód z biletów przeznaczony został na Akcję Wigilia. W tym roku padł rekord świątecznej zbiórki - zebrano ponad 8.000 zł. Najbardziej operatywne i pomysłowe okazałaby się w tym roku wśród klas technikum: klasy 2TEI, 3TEI, 4TH , które zebrały najwięcej pieniędzy i zajęły ex aequo pierwsze miejsca , a wśród klas zasadniczych zawodowych  pierwsze miejsca zajęły klasy: 2E, 1C ,1E. Za zebrane pieniądze zostało przygotowanych aż 220 paczek w tym: 89 dla zaproszonych dzieci, 51 paczek dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku – Filia w Malachinie i 80 paczek dla dzieci z  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kartuzach prowadzonej przez zgromadzenie sióstr miłosierdzia św. Wincentego a“Paulo. 
Dnia 18 grudnia 2012 r. o godz. 10,00 do pięknie, świątecznie udekorowanej sali sportowej ZSP w Malachinie, zaproszono wraz z rodzicami 89 dzieci, dla których, jasełka „Narodziny dziecięcia” przedstawiły przygotowane przez panie  Sylwię Sikora, Celinę Kliczkowską, Mariolę Adamczyk i Jolantę Fryzowską dzieci  ze szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Czersku - filia w Malachinie.  Św. Mikołaj podziękował małym artystom za  przedstawienie i podarował im prezenty, w tym zabawki dydaktyczne i słodycze,  a następnie wręczał paczki z zabawkami i słodyczami zaproszonym dzieciom.Tego samego dnia delegacja ZSP w Malachinie (dyrektor szkoły, nauczyciele i przedstawiciele samorządu uczniowskiego) pojechała do Kartuz do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej prowadzonej przez zgromadzenie sióstr miłosierdzia św. Wincentego a“Paulo z paczkami przygotowanymi przez uczniów ZSP dla 80 wychowanków oraz ubraniami, ręcznikami i słodyczami ofiarowanymi przez absolwenta szkoły oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą pracodawców: pana Romana Sijkę i Ludwika Woźniaka. Refleksja, która nasuwa się wszystkim zaangażowanym w szkolną "Akcję Wigilia" jest jedna: WARTO POMAGAĆ!
Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności ZSP w Malachinie i swoim, dziękuje wszystkim, którzy w tym roku w jakikolwiek sposób wspierali szkołę oraz życzy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo szczęśliwego, pod każdym względem, 2013 roku!

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie

image

Zapraszamy do naszej galerii!