Szkoła 1Zakończenie rokumrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2

Aktualności

Wiosennisko 2018

Wiosennisko 2018

W pierwszy dzień  wiosny w sali sportowej naszej szkoły odbyła się już po raz siódmy szkolna  impreza o nazwie „WIOSENNISKO", przygotowana tym razem przez uczniów klasy 1TEI oraz ich wychowawczynię i jednocześnie opiekunkę samorządu uczniowskiego p. Iwonę Chmielewską.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny rozpoczął się... Mszą Świętą, kończącą trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne, które po raz pierwszy odbywały się w szkole! Duża frekwencja oraz skupione uczestnictwo młodzieży i pracowników szkoły, dało wyraźną pozytywną odpowiedź na pytanie czy warto organizować rekolekcje w szkole?

A „Wiosennisko” tak jak i w latach poprzednich miało na celu zachęcenie uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy dla uczczenia pierwszego dnia wiosny.

Przed rozpoczęciem zabawy Pani Dyrektor pogratulowała klasie 1C zajęcia I miejsca i tym samym zdobycia pucharu przechodniego dla mistrza szkoły A.D. 2018  w szkolnym futsalu chłopców. Następnie Pani Dyrektor zaapelowała do uczniów o oddawanie krwi w „37 Szkolnej Akcji Krwiodawstwa”, która również odbywa się w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny.

Tegoroczne "WIOSENNISKO" poprowadzili: Katarzyna Pastwa i Patryk Śpica. Jury w składzie: p. Iwona Nakielska, p. Gabriela Wrycza i p. Bartosz Jabłonecki oceniło  wiosenne plakaty, przygotowane przez klasy biorące udział w „Wiosennisku”, wiosenne przebranie wychowawcy,  MARZANNY wykonane przez każdą z klas,  klasowy wiosenny okrzyk, klasowy wiosenny taniec (tu należy wyróżnić brawurowe wykonanie belgijki przez klasę 2TEI)  i wiosenną klasową piosenkę. Oceniono także konkurencje „sprawnościowe” w których musieli wziąć udział przedstawiciele klas biorących udział w zabawie, np. obieranie warzyw i owoców na czas, rzut piłką do kosza itp.

Wszystkie drużyny klasowe były bardzo dobrze przygotowane do „Wiosenniska”, jednakże na szczególne wyróżnienie zasłużyły i dały powód do dumy swoim wychowawcom ( p. Renacie Jaworskiej, p. Marcinowi Czapiewskiemu i p. Magdalenie Kucharskiej) klasy:3TEI, 2TEI i 2B - w nagrodę  będą mogły skorzystać z jednego dnia bez pytania i sprawdzianów.

Oprawę muzyczną zapewnili chłopacy z 1TEI:  Mateusz Narloch i Bartosz Kukowski

Zachęcam do odwiedzenia  naszej GALERII, w której możecie zobaczyć zdjęcia z tej imprezy wykonane przez  Sonię Adler z kl. 1TEI.

wc