Szkoła 2Szkoła 1mrowiecGratulacjeZakończenie roku

Aktualności

NIE WAGARUJEMY - BO ZNÓW KREW ODDAJEMY!

NIE WAGARUJEMY - BO ZNÓW KREW ODDAJEMY!

W środę 21 marca 2018 r. w pierwszy dzień tegorocznej wiosny, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, odbyła się  druga  w tym roku szkolnym, a od 2008 roku już  37 akcja krwiodawstwa.

Tym razem chęć oddania krwi zgłosiło 48 dawców, a krew oddało 40 z nich.Wśród oddajacych było 5 nauczycieli i 7 uczniów przystępującym do akcji  po raz pierwszy tj.. Sebastian Filas, Damian Wrzesiński, Aleksandra Dahlke, Patryk Chabowski, Radosław Ramczykowski, Weronika Kiełpińska i Dawid Neumann. W sumie udało się zebrać 17,6 litra krwi !!!

Tak jak w poprzednich akcjach,  mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony darczyńców: p. Sławomira Ossowskiego z Zakładów Mięsnych Skiba Czersk, p. Romana Sijki z Hotelu Roal, p. Elżbiety i Wiesława Wysokich prowadzacych sklep spożywczy w Czersku przy ulicy Podleśnej oraz nauczycieli ZSP w Malachinie. Z produktów przez nich podarowanych uczennice klasy II Technikum im. Augustyna Szpręgi przygotowały dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008 roku uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już 642,895 litrów  krwi!

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania: wszystkim dzisiejszym krwiodawcom, darczyńcom, wolontariuszom z klasy 2TEI: Zuzannie Grinholc, Katarzynie Szynszeckiej, Weronice Wajdzik, a przede wszystkim głównej koordynatorce szkolnych akcji krwiodawstwa p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej i wspierającemu ją  p. Piotrowi Kosobuckiemu i zapraszamy na kolejną w tym roku szkolną akację krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca 2018 r.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie