Szkoła 1mrowiecZakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Gratulacje

Aktualności

ZIMOWISKO DLA DZIECI W ZSP W MALACHINIE

ZIMOWISKO DLA DZIECI W ZSP W MALACHINIE

Z inicjatywy Agnieszki Knitter - uczennicy klasy 2D naszej branżowej szkoły I stopnia, w dniach od 29 stycznia do 2 lutego br. odbyło się zimowisko dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku - Filia w Malachinie, mieszkających na terenie sołectw Malachin i Mokre. Dzięki zaangażowaniu Agnieszki,( która w 2008 roku sama była uczestniczką zimowiska zorganizowanego wówczas przez wolontariuszki naszej szkoły), oraz Paulinie Wajdzik z klasy 3TEI, Natalii Pstrong z klasy 3C, Justynie Lewandowskiej z klasy 2D, Karolinie Osowskiej  i Joannie Połom  z  1TEI, a także Paulinie Knitter uczennicy kl. II B Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku, dzieci mogły wesoło spędzić  kilka dni ferii zimowych. Oprócz śniadań, słodkich poczęstunków i zabaw ( m.in. tańczyły ZUMBĘ pod okiem doświadczonej instruktorki tego afrykańskiego tańca, którą okazała się być uczennica klasy 3C - Natalia Kaszubowska), maluchy uczestniczyły  w zorganizowanym wyjeździe do multikina w Starogardzie Gdańskim na seans filmowy pt.„FERNANDO” . Po seansie filmowym w restauracji „MC Donalds”  czekały na dzieci zestawy z niespodzianką. Inną dużą atrakcją zimowiska był wyjazd „na konie”, gdzie oprócz możliwej przejażdżki konnej pod czujnym okiem instruktorek pani Alicji Łobockiej i pani Mariki Szmaglinskiej, dzieci mogły zapoznać się z pracą  i opieką nad zwierzętami.

W ramach urozmaicenia zorganizowano podchody w lesie oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małą niespodziankę.

Pomimo dużego zaangażowania ze strony uczniów ( pod opieką pedagoga szkolnego Edyty Wulczyńskiej i opiekuna samorządu uczniowskiego Iwony Chmielewskiej) zimowisko nie odbyłoby się gdyby nie sponsorzy, którzy wspierają każdą akcję młodzieży. W imieniu dzieci i organizatorów podziękowania kierujemy do:

Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej  nr 1 w Czersku

Rady Rodziców przy ZSP w Malachinie

Ochotniczej Straży Pożarnej z Malachina

Ochotniczej Straży Pożarnej  z Mokrego

Pani Kamili Narloch – sołtys sołectwa Malachin

Pani Anny Turzyńskiej - sołtys sołectwa Mokre

Pana  Stefana Ziemann - Ślusarstwo „ZIEMANN”

Pani Ireny Borzyszkowskiej  - sklep „SMERF”

Pani  Joanny Perowicz - pizzeria „MEGA”

Pana Roberta  Kaszubowskiego – KARCZMA POD LIPAMI”

Pana Romana Sijki – Hotel „ROAL”

Pana Piekarni  „ Magdalenka”

Pani Ryszardy Dobek -  sklep „LIVIO” Karsin

Pana  Roberta Synaka - firma „ROBUS”

Pani Sabiny Kaszubowskiej ( absolwentki ZSP w Malachinie)

oraz nauczycieli  ZSP Malachin:  Kazimierza Bieszke, Gabrieli Wrycza,  Beaty Łobockiej,

Krzysztofa  Smaglinskiego.

 

 

tekst Edyta Wulczyńska, zdjęcia Paulina i Agnieszka Knitter