Szkoła 1Szkoła 2mrowiecGratulacjeTargi edukacyjne 2016_2

Aktualności

Pachnąca piernikami Gala 17 Akcji Wigilia w ZSP w Malachinie 88 paczek świątecznych dla dzieci przygotowali uczniowie i nauczyciele Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi

Pachnąca piernikami  Gala  17 Akcji Wigilia w ZSP w Malachinie 88 paczek świątecznych dla  dzieci przygotowali uczniowie  i  nauczyciele  Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia  im. Augustyna Szpręgi

W środę 20 grudnia 2017 r. o godzinie 10.00 do pięknie udekorowanej (m.in. podarowanymi przez pana Wiesława Ossowskiego z plantacji Eko-Dolina choinkami) i pachnącej piernikowymi ozdobami sali sportowej w ZSP w Malachinie, przybyli zaproszeni goście - młodsze rodzeństwo uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami, dzieci z dwóch rodzinnych domu dziecka oraz uczniowie ze szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Czersku, fila w Malachinie.

Na początku uroczystości dyrektor ZSP w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel podziękowała i wręczyła dyplomy oraz nagrody najbardziej operatywnym i pomysłowym klasom ( z  Technikum za  pierwsze miejsce klasie 3TEI, za drugie 2TEI, a z klas branżowych za pierwsze miejsce klasie 1E i 1C, za drugie 1B, za trzecie 2B)  oraz uczeniom, którzy najbardziej zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Gala Akcji Wigilia ( Paulinie Leper, Magdalenie Jeżewskiej, Weronice Mania, Aleksandrze Szymankowskiej, Marieli Babinskiej, Patrykowi Breza, Patrycji Ziemann, Karolinie Czapiewskiej i Kamili Plata z klasy 3TEI oraz Annie Pestka, Katarzynie Szynszeckiej, Weronice Wajdzik, Zuzannie Grinholc i Karolinie Gruchała Więsierskiej z klasy 2TEI), a ponadto ,zdobywcom pierwszych miejsc ( Marcie Korda, Paulinie Wajdzik, Marcinowi Reszczyńskiemu, Marcie Jasnoch i Dżesice Sierackiej) w szkolnym konkursie na najpiękniejsze pierniki, które jako ozdoby świąteczne zawieszone zostały na jodle kaukaskiej podarowanej na Galę Akcji Wigilia przez p. Kamilę Cierzan-Czapiewską.

Następnie, uczniowie ze szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Czersku, filia w Malachinie, przygotowani przez p.. Marię Adamczyk i Jolantę Kowalewską przedstawili z dużym zaangażowaniem i wdziękiem Jasełka Bożonarodzeniowe.

Po pięknych występach , Św. Mikołaj ( p. Mateusz Kaszubowski ),  z pomocą elfów ( Pauliny Leper, Anny Pestka i Aleksandry Szymankowskiej), wręczył 88 paczek z zabawkami i słodyczami wszystkim zaproszonym dzieciom.

Przypomnijmy: już od 17 lat uczniowie i nauczyciele ZSP w Malachinie realizują charytatywną Akcję Wigilia. Od początku listopada uczniowie wszystkich klas: robią ozdoby i stroiki świąteczne,  przygotowują przekąski, w tym urozmaicone, pełne witamin kanapki, sałatki, soki, koktajle owocowe, domowego wypieku ciasta, ciasteczka, chleby, naleśniki, tosty, ale też ...kiełbaski z grilla, które, wszystkim bardzo smakują.

Koordynatorem Akcji Wigilia 2017 był samorząd uczniowski z dużym udziałem p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej  i Iwony Chmielewskiej oraz  wychowawców klas szczególnie p. Renaty Jaworskiej, Marcina Czapiewskiego, Mariusz Jażdżewskiego, Magdaleny Kucharskiej.

W tym roku Akcja Wigilia miała dodatkowy cel - pomoc dla 6 letniego chorego na białaczkę Łukasza, dla którego zebrano 4000 zł, każdy miał w tym swój udział, ale największe podziękowania składamy klasie 3TEI, 1E, 3C oraz ich wychowawcom Renacie Jaworskiej, Kamili Cierzan-Czapiewskiej i Kazimierzowi Bieszke.

Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności ZSP w Malachinie i swoim, dziękuje tym, którzy w tym roku życzliwie wspierali szkołę i życzy wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo szczęśliwego, pod każdym względem, 2018 roku!

 

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie

W załączeniu zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda