Szkoła 1Zakończenie rokuSzkoła 2Gratulacjemrowiec

Aktualności

Wyjątkowa wystawa "Historia Biblii" w ZSP w Malachinie

Wyjątkowa wystawa

Wyjątkowa wystawa, podróżująca po całej Polsce, 7 grudnia 2017r. zawitała do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Ta nietypowa i niecodzienna wystawa przedstawia 3500 lat historii Pisma Świętego, od początków jego powstawania, aż po dzisiejsze czasy. Wszystkich zgromadzonych eksponatów można było dotknąć – wziąć w ręce kamienne tablice, zwoje papirusu, zapisane na zwierzęcej skórze, zadrukowany papier czerpany. Zobaczyliśmy ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana Biblia – od znalezisk w Qumran poprzez znane wydania pisma: Septuagintę, Wulgatę i pierwszą drukowaną Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu, Lutra, aż do polskich wydań Biblii.

Wystawę odwiedziło w ramach zajęć lekcyjnych wielu uczniów szkoły branżowej oraz technikum. W godzinach popołudniowych wystawę odwiedzili pracodawcy naszych uczniów oraz licznie zebrane grono dyrektorów i lokalnych władz.

Organizatorem wystawy z ramienia fundacji Areopag jest Pan Dariusz Czyszczoń, który opowiadał nam wiele nieznanych historii związanych z Biblią, a pomysłodawcą zaproszenia wystawy do naszej szkoły był, zafascynowany tą Księgą,  nauczyciel fizyki p. Bartosz Jabłonecki.

W naszej galerii możecie obejrzeć zdjęcia z wystawy wykonane przez p. Waldemara Czapiewskiego

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel