Szkoła 1GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Zakończenie rokuSzkoła 2

Aktualności

Na złote medale musimy jeszcze poczekać.

W piątek 14 grudnia 2012 r. w Kwidzynie odbył się Finał Wojewódzki XIII Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek w finale wystąpiła drużyna ZSP w Malachinie.  W turnieju finałowym zagrało sześć drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup liczących po trzy drużyny. Mecze odbywały się na hali Centrum Sportowego MTS Kwidzyn oraz w sąsiadującej z nią sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Nasza drużyna trafiła do grupy II wraz z zespołami XII LO z Gdańska i I LO z Kartuz. Losowanie było dla nas szczęśliwe bowiem graliśmy pierwszy i trzeci mecz więc nasi chłopcy mieli chwilę wytchnienia pomiędzy spotkaniami. Pierwszy mecz naszej drużyny z I LO Kartuzy był niezwykle zacięty i zakończył się skromnym jednobramkowym, ale jak się później okazało niezwykle cennym zwycięstwem 14 : 13. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny XII LO z Gdańska z I LO z Kartuz. Po zwycięstwie drużyny z Gdańska 18 : 13 było już wiadomo, że plan minimum dla naszej drużyny czyli wyjście z grupy, został zrealizowany bez względu na wynik ostatniego spotkania.  Początek meczu ZSP z XII LO z Gdańska był jednak obiecujący bowiem do 9 minuty nasi chłopcy wytrzymywali tempo zdecydowanie silniejszych fizycznie zawodników z Gdańska i wynik oscylował wokół remisu. W miarę upływu czasu zaczęła się jednak zarysowywać przewaga doświadczonych już w bojach finałowych gdańszczan – trzeciej drużyny ubiegłorocznych finałów wojewódzkich i już do końca spotkania nie udało się naszym chłopcom nawiązać wyrównanej walki. Mecz zakończył się wynikiem 25 : 17 dla drużyny XII LO. Najważniejsze jednak było to, że droga do trzeciego miejsca, a więc do najniższego stopnia podium była dla nas nadal otwarta. Druga część turnieju rozgrywana była w pięknej nowoczesnej hali MTS Kwidzyn. W meczu o piąte miejsce drużyna I LO z Kartuz pokonała drużynę ZSH z Słupska 27 : 15 . W najważniejszym dla naszej drużyny spotkaniu o trzecie miejsce, mimo bardzo ambitnej postawy naszych chłopców nie daliśmy rady zawodnikom szkoły z Sopotu i przegraliśmy podium 11 : 16 . W meczu o pierwsze miejsce zagrały dwie najlepiej prezentujące się od początku turnieju drużyny XII LO z Gdańska i miejscowej szkoły z Kwidzyna. Po szalenie wyrównanym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się zawodnicy grający w koszulkach z napisem MTS Kwidzyn i to oni podobnie jak przed rokiem odebrali puchar i medale za pierwsze miejsce. A więc jednak się jeszcze w tym roku nie udało. Nie mamy pucharu rozgrywek finałowych, nie mamy medali, ale czwarte miejsce w województwie to wynik, który przekracza nasze najśmielsze oczekiwania jeśli chodzi o występy naszych reprezentantów w tej mało do tej pory popularnej w naszej szkole dyscyplinie.  Gdyby ktoś na starcie tych rozgrywek powiedział, że ZSP w Malachinie zajmie w tym roku czwarte miejsce w województwie to zrobilibyśmy co najmniej duże oczy, a taki wynik wzięlibyśmy w ciemno. Tymczasem teraz trochę nam żal, że staliśmy tuż za podium i to nie nam wręczano puchar i medale. Ale ta drużyna jest młoda i niezwykle ambitna i w przyszłorocznej edycji może wystąpić w niemal niezmienionym składzie. Będzie dużo bogatsza w doświadczenia zdobyte właśnie teraz więc może sprawi jeszcze większą niespodziankę? Oby tak się stało, ale za to czego w tegorocznej edycji licealiady dokonaliście chłopcy – piłkarze ręczni ZSP w Malachinie cała szkoła składa wam  wielkie podziękowania. SZACUN PANOWIE! SZACUN dla was i dla waszego trenera pana Marcina Czapiewskiego. GRATULUJEMY!!!

image

W wielkim finale nasza drużyna wystapiła w składzie: 

Piotr Linda, Sebastian Zawadzki, Łukasz Gliniecki, Dariusz Bartczak, Damian Kaszubowski, Michał Hrynewka, Patryk Klunder, Kamil Łukasik, Adam Kolasiński,  Piotr Karczyński, Jakub Pstrong, Sebastian Pstrąg i Damian Andrzejewski.

Więcej zdjęć w naszej galeri. Zapraszamy!