Szkoła 1Targi edukacyjne 2016_2Zakończenie rokuSzkoła 2Gratulacje

Aktualności

Edukacja konsumencka


Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w ZSP w Malachinie

Joanna Gierszewska - Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Chojnicach - w dniu 10 lutego 2011 r. prowadziła zajęcia, w zakresie edukacji konsumenckiej ,w klasie 4 technikum i z uczniami kształcącymi się w zawodzie sprzedawca ,w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie.

Działania edukacyjno – informacyjne prowadzone przez Rzecznika mają na celu podniesienie poziomu znajomości zagadnień dotyczących praw konsumenckich wśród mieszkańców powiatu chojnickiego.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z następującymi zagadnieniami:

  • co to jest sprzedaż konsumencka, różnice między typami umów: umowa na odległość (zawarta np. przez Internet) lub poza lokalem przedsiębiorstwa (akwizycja),
  • znaczenie informacji konsumenckiej, (na co zwracać uwagę w różnych sytuacjach), prawne aspekty dostarczania informacji (odpowiedzialność sprzedawcy, prawa konsumenta),
  • składanie reklamacji, tryby dochodzenia roszczeń.

Rozmowy z uczniami i wyniki przeprowadzonej przez panią rzecznik ankiet, wskazują na ogromne potrzeby poszerzenia wiedzy konsumenckiej, stąd kolejne spotkanie  z młodzieżą w dniu 18 lutego., w którym tym razem uczestniczyli ekonomiści ,handlowcy i informatycy z klasy 3TEI i TH  Technikum.

Spotkania z Powiatowym rzecznikiem Praw Konsumenta z młodzieżą ZSP w Malachinie planowane są już na następne lata.

 

image

image

image

image

 

Zdjęcia ze spotkania z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta panią Joanną Gierszewską wykonali uczniowie klasy 2 TEI Technikum  : Damian Dobek i Bartłomiej Zblewski.