Zakończenie rokuSzkoła 2Targi edukacyjne 2016_2GratulacjeSzkoła 1

Aktualności

Uroczystość 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZSP w Malachinie z 15 stypendiami Marszałka Województwa Pomorskiego i pomocą dla Łukasza ze Śliwic

Uroczystość  99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZSP w Malachinie z 15 stypendiami Marszałka Województwa Pomorskiego i pomocą dla Łukasza ze Śliwic

W piątek 10 listopada 2017 r. w przededniu 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie  uczestniczyła, jak co roku w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

Uczennice szkolnej grupy recytatorsko-wokalnej Paulina Wajdzik, Natalia Skajewska, Aleksandra Dahlke, Natalia Borkowska, Zuzanna Grinholc, Katarzyna Szynszecka, Klaudia Czapiewska, Weronika Wajdzik, Karolina Żygowska, Anna Nakelska,  Monika Landowska przy akompaniamencie gitarowym pana Piotra Borowca, przedstawiły przeplatane poezją i pieśniami patriotycznymi, najważniejsze fakty, daty i nazwiska związane z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Reżyserem przedstawienia była pani Iwona Chmielewska, oprawę muzyczną i nagłośnienie  zapewnili Anna Pestka i Jakub Szulc.

W czasie uroczystości pan Kazimierz Bieszke posumował zorganizowany przez siebie i swoja klasę 3C konkurs "Mój zwierzak" i wręczył zwycięzcom konkursu nagrody. Nastepnie pani Dyrektor pogratulowała uczennicy klasy 2TEI Zuzannie Grinholc - stypendium Prezesa Rady Ministrów, uczennicom Paulinie Wajdzik i Zuzannie Grinholc - stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawanych w ramach programu UE "Pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych" , a uczniom Marcie Korda, Paulinie Leper, Paulinie Wajdzik, Marcie Jasnoch, Alinie Czapiewskiej, Natalii Skajewskiej, Krystianowi Augustyńskiemu, Weronice Wajdzik, Zuzannie Grinholc, Emilii Prondzińskiej, Paulinie Czapiewskiej, Justynie Lewandowskiej, Klaudii Magulskiej - stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawanych w ramach projektu  „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W dalszej części wystąpienia pani Dyrektor podziękowała całej społeczności szklonej za udział w akcji pomocy na rzecz 6 letniego, dzielnie wałczącego o życie chłopczyka Łukasza Gradowskiego ze Śliwic oraz za zaangażowanie w 17 szkolnej Akcji Wigilia, 36 szkolnej akcji krwiodawstwa i oczywiście za przygotowanie i udział w  uroczystości szkolnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na koniec zaapelowała o udekorowanie domów we flagi narodowe, jako wyraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami i radości z dnia Narodowego Święta Niepodległości.

wc

W naszej GALERII możecie zobaczyć zdjęcia z opisywanej akademii, wykonane przez p. Waldemara Czapiewskiego