mrowiecSzkoła 1GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej W ZSP W Malachinie z tautogramem w tle

Dzień Edukacji Narodowej W ZSP W Malachinie z tautogramem w tle

13 października 2017 r. dla całej społeczności ZSP w Malachinie ( Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, był dniem pełnym atrakcji i ... nagród.

W Gdańsku w Muzeum II Wojny Światowej medal Komisji Edukacji Narodowej z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Marii Kończyk odebrali: Kamila Cierzan- Czapiewska, Wiesław Brzeziński i Waldemar Czapiewski, a w Chojnicach starosta chojnicki p. Stanisław Skaja, wręczył p. Magdalenie Kucharskiej i p. Mariuszowi Pokrzywinskiemu nagrody starosty.

W tym samym czasie w ZSP w Malachinie medale za zajęcie I miejsc w szkolnych zawodach lekkoatletycznych z rąk dyrektora szkoły Elwiry Bieszke-Binnebesel i p. Justyny Rokita odebrali: Kacper Kucharski, Wojciech Dorau, Łukasz Pawłowski, Wojciech Sabiniarz, Kewin Wojciechowski, Marcin Nakielski, Martin Bąk, Patryk Łangowski, Sandra Brzezińska, Natalia Skajewska, Sylwia Walkowska, Monika Beling, Joanna Połom, a za rekordy szkoły: Natalia Babińska i Weronika Pruska.

Następnie szkolna grupa teatralna w składzie: Natalia Borkowska, Sandra Brzezińska, Karolina Gruchała Więsierska, Weronika Wajdzik, Katarzyna Szynszecka, Zuzanna Grinholc, Aleksandra Dahlke, Paulina Wajdzik, Natalia Skajewska, Dawid Neumann, Anna Pestka,  Karolina Ossowska, Anna Nakelska, pod kierunkiem p. Iwony Chmielewskiej przeprowadziła konkursy nauczyciele kontra uczniowie, na rymowanki, piosenki, tańce, recytacje. Jury w składzie pedagog szkolny Edyta Wulczyńska i dwóch przedstawicieli samorządu uczniowskiego :  Alina Czapiewska i Patryk Spica uznali, iż z niewielką przewagą wygrali.... nauczyciele.

Czas po występach z okazji DEN nauczyciele spędzili pracowicie, szkoląc się w kwestiach: statutu szkolnego, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego, ale na osłodę mogli raczyć się pysznym tortem podarowanym przez przewodniczącą Rady Rodziców p. Marię Korda.

Popołudnie i wieczór, tego po trosze świątecznego, a po trosze pracowitego dnia, to czas spędzony wspólnie w gronie wszystkich pracowników szkoły, w tym nagrodzonych nagrodami dyrektora szkoły:  Ewy Belickiej, Mirosławy Glaner, Krystyny Fierek, Barbary Kryger, Doroty Knitter, Eugeniusza Jankowiaka, Romana Knitter, Marzeny Karcz, Sebastiana Glaner i nauczycieli: Ewy Bloch, Piotra Borowca, Kamili Cierzan-Czapiewskiej, Doroty Borzyszkowskiej, Elżbiety Gornowicz, Piotra Kosobuckiego, Beaty Łobockiej, Dariusza Ossowskiego, Justyny Rokita, Danuty Sękowskiej, Gabriela Wrycza, emerytów oraz zaproszonych gości: p. Ludwika Woźniaka, któremu złożyliśmy podziękowania za okazaną ogromną pomoc udzieloną poszkodowanej w sierpniowej nawałnicy rodzinie ucznia naszej szkoły oraz p. Gabrieli Depka -Wierzbickiej - wnuczki patrona szkoły i jej męża Mieczysława.

Pani Gabriela sprawiła całej społeczności szkolnej największy prezent: napisała i wygłosiła  laudację -  mowę pochwalną obrazującą zalety i poczynania ZSP w Malachinie - w formie tautogramu -  (tekstu, w którym każdy wyraz zaczyna się od tej samej litery), do którego będziemy zawsze wracać w chwilach zwątpienia, czy to co robimy ma wartość, a praca w szkole to dobry wybór. Dziękujemy!

Zdjęcia p. Dorota Thiede, p. Piotr Kosobucki, a z wręczenia medali KEN zdjęcie z Dziennika Bałtyckiego.

Zapraszamy do naszej GALERII

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel