Zakończenie rokumrowiecSzkoła 1GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2

Aktualności

Wizyta Biskupa diecezji pelplińskiej Ryszarda Kasyny w ZSP w Malachinie

Wizyta Biskupa diecezji pelplińskiej Ryszarda Kasyny w ZSP w Malachinie

We wtorek 9 maja 2017 r. biskup diecezji pelplińskie Ryszard Kasynaj, w ramach wizytacji parafii Czersk, w obecności proboszcza ks. Zbigniewa Straszewskiego i ks. prałata Henryka Kotlęgi, odwiedził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie.

Spotkanie Biskupa z młodzieżą, nauczycielami, pracownikami ZSP w Malachinie oraz dziećmi, nauczycielkami filii w Malachinie Szkoły Podstawowej w Czersku i jej dyrektor Bożeną Spicą,  przebiegło w wyjątkowo miłej atmosferze.

Powitanie ks. Biskupa, przez dyrektor ZSP w Malachinie Elwirę Bieszke-Binnebesel, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Alinę Czapiewską,  scenografia, której autorkami były p. Danuta Sękowska i Kamila Cierzan-Czapiewska, symboliczne podarunki ( w tym kronika szkoły, książka o patronie szkoły Augustynie Szprędze i pamiątka z firmy "Stolarstwo SZARAFIN") oraz  występy dzieci przypadły do gustu zarówno gościom jak  i  gospodarzom tej wizyty.

Słowa skierowane przez ks. Biskupa Ryszarda Kasynę do młodzieży, szczególnie te dotyczące umiejętności tworzenia i umacniania bezpośrednich relacji międzyludzkich, błogosławieństwo, ale też i odpowiedzi na pytania uczniów np. " Co zrobić by relacje  uczeń- nauczyciel były jeszcze lepsze?", "Czy ks. Ariel  zostanie na dłużej w ZSP w Malachinie?", "Co ksiądz Biskup robi na co dzień?" pozwoliły nieco bliżej poznać osobę i poglądy znamienitego gościa.

Po części oficjalnej, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli jeszcze możliwość porozmawiania z księdzem Biskupem w bardziej kameralnej atmosferze ( przy wodzie z cytryną i pączkach upieczonych specjalnie na to spotkanie przez. p. Dorotę Knitter)

Z uwagi na napięty plan wizytacji parafii Czersk - jeszcze tylko wpis do księgi pamiątkowej szkoły i już w promieniach słonecznych ( w momencie przyjazdu gości do szkoły padał śnieg!) żegnaliśmy księdza Biskupa, mając nadzieję na kolejne spotkanie w ZSP w Malachinie.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyr. ZSP w Malachinie

W naszej galerii zdjęcia z tej wizyty autorstwa pani Patrycji Linda