Szkoła 1GratulacjeSzkoła 2mrowiecZakończenie roku

Uczniowie z ZSP w Malachinie na podium konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz, sprzedawca i fryzjer.

Uczniowie z ZSP w Malachinie na podium konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie  kucharz, sprzedawca i fryzjer.

Uczniowie z powiatu chojnickiego rywalizowali w dziedzinach biznesowo - handlowych, gastronomicznych i fryzjerskich. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach odbył się finał konkursów w w/w zawodach.

Jak mówił dyrektor szkoły Józef Kołak, konkurs nie tylko wyłonił najlepszych, ale ośmielił uczniów klas trzecich do świata zewnętrznego. Uznanie w tego typu konkursach pozwala na odkrycie, że zawody, których się uczą są bardzo pożądane na rynku oraz potrzebne i ważne dla gospodarki naszego kraju. Podkreślił, że do efektów dzieł uczniów w dużej mierze przyczynili się pracodawcy wprowadzających młodych pracowników w dorosłe życie.

Laureatami w poszczególnych dziedzinach zostali:

Najlepszy Kucharz:

I miejsce - Marta Ciemińska - ZSP2 Chojnice (Hotel „Piast” Roman Jabłoński, Chojnice)

II miejsce - Aldona Wanta - ZSZ Brusy (Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Brusy)

III miejsce - Mateusz Megger - ZSP2 Chojnice (Restauracja Sukiennice Chojnice)

Najlepszy Sprzedawca:

I miejsce - Marlena Kręcka, Jacek Synak - ZSZ Brusy (Sklep Art. Przemysłowych Bogumiła Stolc, Dziemiany / Ogrodnictwo Aleksandra Błoch - Wiecka, Brusy)

II miejsce - Paulina Kulesza, Katarzyna Puppel - ZSP2 Chojnice (Sklep Odzieżowy Krystyna Skocka, Chojnice)

III miejsce - Aleksandra Ossowska, Katarzyna Czapiewska - ZSP Malachin („Suma” Wiesława Malendowicz, Chojnice / Sklep Wielobranżowy „Mała” Beata Kałuska, Karsin)

Najlepszy Fryzjer:

I miejsce - Alicja Gierszewska - ZSZ Brusy (Salon Fryzjerski „STYL” Dorota Roda, Brusy)

ex aequo - Jakub Murglin - ZSP2 Chojnice (Fryzjerstwo damskie i męskie, Emilia Leszczyńska, Chojnice)