Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 2Szkoła 1mrowiecGratulacje

Aktualności

Byliśmy na Targach Edukacyjnych w Chojnicach

Byliśmy na Targach Edukacyjnych w Chojnicach

Starostwo Powiatowe w Chojnicach, wspólnie ze szkołami ponadgimnazjalnymi, dla tegorocznych absolwentów gimnazjów, przygotowało targi edukacyjne. Dziś w hali Centrum park można było zapoznać się z ofertą skierowaną do nich.

Obecni na targach mieli okazję spotkać przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego, a także pracodawców współpracujących ze szkołami. Ponadto, wśród wystawców znalazła się Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Chojnicach, której doradcy zawodowi wykonywali zainteresowanym testy predyspozycji.

Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale co możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach, a zasługa w tym przede wszystkim pani Danuty Sękowskiej, która jako kierownik szkolenia praktycznego ZSP w Malachinie odpwiedzialna była za przygotowanie szkoły do targów. Pomagali jej w tym pani Iwona Chmielewska oraz panowie Bartosz Jabłonecki i Mariusz Jażdżewski oraz uczniowie klas 1TEI, 3B

Na stanowisku Centrum Kariery Młodzieży uczestnicy targów mieli okazję zaczerpnięcia  informacji związanych z  zawodami. Przedstawiciel Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych z Gdyni promował zawody z branży motoryzacyjnej i transportowej.

Ekspert z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie wygłosił prelekcję „Zapotrzebowania regionalnego i lokalnego rynku pracy na kwalifikacje zawodowe zgodne z potrzebami pracodawców” . Oferta targów była doskonałą pomocą w podjęciu decyzji o swojej dalszej przyszłości.

wc