Targi edukacyjne 2016_2Zakończenie rokuSzkoła 1mrowiecGratulacje

Aktualności

WIOSENNISKO

WIOSENNISKO

W pierwszy dzień prawdziwej wiosny w sali sportowej w ZSP w Malachinie odbyła się już po raz szósty impreza „WIOSENNISKO", przygotowana przez uczniów klasy 1TEI oraz ich wychowawcę p. Marcina Czapiewskiego i opiekunkę samorządu uczniowskiego p. Iwonę Chmielewską.

„Wiosennisko” tak jak i w latach poprzednich miało na celu zachęcenie uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy dla uczczenia pierwszego dnia wiosny.

Przed rozpoczęciem zabawy  dyrektor szkoły zaapelowała do uczniów o oddawanie krwi w 34 szkolnej akcji krwiodawstwa, pogratulowała Jakubowi Pląder dojścia do finału Mistrzostw Europy w yoyo w Bratysławie i zajęcie tam 14 miejsca, a Paulinie Wajdzik, Oli Dahlke, Emilii Prondzińskiej, Oli Szczygieł i Kamili Plata najwyższych miejsc w szkolnym konkursie recytatorskim.

"WIOSENNISKO" poprowadziły:  Ola Dahlke i  Natalia Borkowska. W pierwszej kolejności jury w składzie Kazimierz Bieszke, ks. Ariel Januszewski, Mateusz Kaszubowski i Elwira Bieszke-Binnebesel oceniło  wiosenne plakaty, gadżety  oraz rymowanki przygotowane przez klasy biorące udział w Wiosennisku, a następnie odbył sie pokaz mody zawodowej, fryzur wiosennych ( tu na szczególne wyróżnienie zasłużyły Marta Korda i kl. 2TEI oraz Ola Szczygieł z kl. 1C) konkurs talentów - gdzie bezsprzecznie na najwyższe uznanie zasłużył Jakub Pląder i jego pokaz umiejętności jojo. Drużyny klasowe rywalizowały także w konkursach odgadywanie słów, rozwiązywanie zagadek, okrzyków na powitanie  wiosny. Dodatkową atrakcją był udział gości ze szkoły Torchbearers Internationak ze Szwecji, którzy aktywnie włączyli się do konkursów językowych, a właściwie "łamańców językowych".

Wszystkie drużyny klasowe były w tym roku bardzo dobrze przygotowane do Wiosenniska, jednakże na szczególne wyróżnienie zasłużyły i dały powód do dumy swoim wychowawcom ( p. Magdalenie Kucharskiej i Renacie Jaworskiej)  klasy:  1B i 2TEI - w nagrodę  będą mogły skorzystać z jednego dnia bez pytania i sprawdzianów.

Oprawa muzyczna, logistyczna, organizacyjna oraz scenografia  „Wiosenniska 2017” to zasługa uczniów klasy 1TEI Zuzanny Grinholc, Katarzyny Szynszeckiej, Weroniki  Wajdzik  Krystiana Czapiewskiego, Kacpra Słomińskiego, Jakuba Pląder, Anny Pesta, Natalii Skajewskiej i ich wychowawcy p. Marcina Czapiewskiego oraz opiekuna samorządu uczniowskiego p. Iwony Chmielewskiej.

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie

Zdjęcia z wiosenniska do obejrzenia w naszej galerii !!!