Zakończenie rokuSzkoła 1mrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2

Aktualności

34 AKCJA KRWIODAWSTWA W NASZEJ SZKOLE

34 AKCJA KRWIODAWSTWA W NASZEJ SZKOLE

NIE WAGARUJEMY - BO KREW ODDAJEMY!

PONAD 19  LITRÓW KRWI W 34 SZKOLNEJ AKCJI KRWIODAWSTWA W ZSP W MALACHINIE

21 marca 2017 r. w pierwszy dzień wiosny ,zamiast wagarów, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, odbyła się  trzecia w tym roku szkolnym ,a od 2008 roku  34 akcja krwiodawstwa.

Tym razem chęć oddania krwi zgłosiło 50  osób. 43  osobom, w tym 6 nauczycielom  i 15 przystępującym do akcji  po raz pierwszy,  udało się tę krew oddać – w sumie 19,250 litra krwi!

Tak jak w poprzednich akcjach,  mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony darczyńców: p., Daniela Ossowskiego z Zakładów Mięsnych Skiba Czersk, p. Romana Sijki z Hotelu Roal, p. Wiesława Wysokiego oraz nauczycieli ZSP. Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy 4 Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już 583,215 litrów  krwi!

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania: wszystkim dzisiejszym krwiodawcom, darczyńcom, wolontariuszom z klasy 4TEI: Julii Czapiewskiej, Katarzynie Grzywacz, Marcie Przytarskiej,  Annie Koseckiej i Andżelice Libera a przede wszystkim głównej koordynatorce szkolnych akcji krwiodawstwa p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej i jej pomocnikowi  p. Piotrowi Kosobuckiemu.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie