Szkoła 1GratulacjeSzkoła 2mrowiecTargi edukacyjne 2016_2

Gala 16 Akcji Wigilia w ZSP w Malachinie

Gala  16 Akcji Wigilia w ZSP w Malachinie

142 paczki świąteczne dla  dzieci przygotowali uczniowie  i  nauczyciele Technikum i ZSZ im. Augustyna Szpręgi  w Malachinie. 21 grudnia 2016 o godzinie 10.00 do pięknie udekorowanej sali sportowej w ZSP w Malachinie (w tym podarowanymi przez pana Wiesława Ossowskiego choinkami z plantacji Eko-Dolina), przybyli zaproszeni goście - dzieci w wieku do 8 lat wraz z opiekunami i p. Bożeną Spica - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku, której uczniowie z filii w Malachinie przygotowani przez p.. Mariolę Adamczyk, Aleksandrę Dzięcielską-Jasnoch, Sylwię Sikora i Jolantę Kowalewską przedstawili Jasełka kaszubskie pt. "Kolędnicy" Po pięknych występach, Św. Mikołaj z pomocą elfów, wręczał paczki z zabawkami i słodyczami wszystkim zaproszonym dzieciom. W czasie uroczystości dyrektor ZSP w Malachinie  podziękowała i wręczyła dyplomy oraz nagrody najbardziej operatywnym i pomysłowym klasom (wśród których pierwsze miejsce zdobyły klasy 4TEI oraz 1D i 3E, drugie 2TEI i 2C a trzecie 3A), uczennicom, które najbardziej zaangażowały się  w przygotowanie uroczystości "Gala Akcji Wigilia" ( Katarzynie Grzywacz i Julii Czapiewskiej z klasy 4TEI), zdobywczyniom trzech miejsc w konkursie akcji "Biała Sobota" na najlepszy plakat o tematyce profilaktycznej ( Kamili Górnowicz z 3TEI, Justynie Lewandowskiej z 1D i ex aequo Agnieszce Knitter z 1D i Justynie Szulz z 3TEI) Przypomnijmy: to już od 16 lat uczniowie i nauczyciele ZSP w Malachinie realizują charytatywną Akcję Wigilia. W tym roku, od 4 listopada, uczniowie wszystkich klas wykazywali  się wyjątkową pomysłowością i zapałem. Własnoręcznie robili  ozdoby i stroiki świąteczne, a przez przygotowane przez nich przekąski, w tym urozmaicone, pełne witamin kanapki, sałatki, soki, koktajle owocowe, domowego wypieku ciasta, ciasteczka, chleby, naleśniki, tosty, ale też ... ryby po grecku, wszystkim bardzo smakowały. Ponadto na paczki zostały przekazane datki zebrane 26 listopada w czasie akcji Białej Soboty. Za zebrane pieniądze zostały przygotowane  aż 142 paczki -  dla 107   dla zaproszonych dzieci, w tym z dwóch rodzinnych domów dziecka oraz 35 paczek dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku – Filia w Malachinie. Koordynatorem Akcji Wigilia 2016 był samorząd uczniowski z dużym udziałem p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej  i Iwony Chmielewskiej oraz  wychowawców klas szczególnie p. Renaty Jaworskiej, Kazimierza Bieszke, Elżbiety Gornowicz, Piotra Kosobuckiego i Joanny Jasińskiej. Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności ZSP w Malachinie i swoim, dziękuje tym, którzy w tym roku życzliwie wspierali szkołę i życzy wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo szczęśliwego, pod każdym względem, 2017 roku !!!

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie

W naszej GALERII prezentujemy zdjęcia  z tej  gali wykonane przez p. Patrycję Linda